şükela:  tümü | bugün
11 entry daha
 • “kocasına değil sevgilisine jartiyer giyen” anan mıydı da bu kadar net konuşuyorsun ?, diye soracağım ayıp olacak.

  sözlük öyle bir hal aldı ki, gülsen gülemiyorsun da.
  eline klavyeyi alan hayatı çözmüş gibi tespit sıçıyor.

  ek : jartiyere takık arkadaş yazdığını silmiş. diğer yazdıklarından anladığımız, babası aldatmış falan.
  e o zaman jartiyer ne alaka ? kadınlara niye iftira atıyorsun ? bilemiyorum altan bilemiyorum. asdgshf
 • karın veya kocan ile sevişmeyeceksen , jartiyeri kocana giymeyeceksen, jartiyer giymiş karına orospu diyeceksen ; neden hala evlisin arkadaş?
 • evli kadının neden bu kadar jartiyer meraklısı olduğunu bir öğrenelim sonra evlilikte cinsel hayata bakışımızı söyleriz
 • içi geçmiş ülkemiz kezbanları sayesinde kısa sürede gözü dışarıya kayan yurdum erkeklerine yazık olan, çekilesi olmayan hayat
 • "evli kadının neden bu kadar jartiyer meraklısı olduğunu bir öğrenelim" yaklaşımı zaten pek çok şeyi özetliyor. bırak kendi keşfetsin işte, senin de hoşuna gider belki. toplumdaki cinsel cehalet o kadar yobazlık seviyesinde ki yeni denenecek herşeye refleks olarak bir savunma/tepki geliştiriyoruz. hani evli olmayan insanların cinsel hayatlarına müdahale ediyorsunuz yetmedi de evli insanların cinsel hayatını irdeliyorsunuz, yorum yapma lüksünü kendinizde buluyorsunuz.

  sorunun cevabına gelirsek, sorunun içeriğinde en basitinden "meraktır". eşinin tepkisini yaklaşımını görmek istiyordur. belki biraz daha hareket katmak istiyordur. eşinin arzusunu görebilmek/katlamak istiyordur. bazıları için belki bastırılmış korku/teslimiyet/ceza afrodizyak etkisi yaratıyordur da eşinin ters tepki vermesini istiyordur. bize ne? kadın-erkek birbirleri ile kendilerini keşfedeceklerdir, azcık açık fikirli olun. ha meriç olmayın yine de bazı sınırlarınız olsun, tutup da elin adamını fantazi diye yatak odanıza almak istemeyebilirsiniz. bu da belki yobazlık bilemiyorum ama bir yerde dengeyi kurmak gerekiyor. jartiyer gerçekten çok masum güzel bir unsur bence.
 • ozel gecelerde jartiyer giymek isteyip karisi ibne der diye giyemeyen erkeklerle dolu bir ulkede ne derece renkli yasanabilecegi muamma olan bir durum. daddy issues, turk kadinlarinin cogunda mevcut. cocuklarinin babasini kutsallastirmaktan her turlu cinselligi disarida arar, orada da yapamaz. sonuc; bastirilmisliklar cenneti, ruh hastasi bir toplum ve karisina degil metresine pegging yaptiran erkekler.

  (bkz: lol)

  edit: basliktaki patlamaya yol acan 03.12.2019 tarihli bir entry'e ithafen yazmistim bunu. ilgili entry silinmis, bu da havada kalmis o yuzden.
 • oooooo her şeyi hallettik bi jartiyer kaldı anasını satayım.
 • her şeyin olduğu gibi kadının yaklaşmamıza arıza çıkarmasının veya seksi ödül olarak görmesinin suçlusu da biz olmuşuz. bekar insanım ama eğer evliler abartmıyorlarsa evlenince çoğu ilişkide seks diye bir şey kalmıyor. biz bekarlar gibi libidosu yüksek kalabilen insanlar ise büyük sıkıntı yaşıyorlar. özellikle çocuk varsa seks için çocuğu bir yerlere paslayıp yalnız kalmak için organizasyonlar ayarlanıyor(muş). bu iki durum da sonradan kolay kolay değişmeyecek durumlar. sekssiz yapamamcılar bir anda seksi keserlerse sorun oluyor. çocuk yapmak dışında seks isteyince "seks mi o ney ki lo?" moduna girenler de zorlamayla seks gurusu olamıyorlar. eğreti duruyor.

  yıllarca adamın karşısına paspal paspal çıkıp sonra bir gece kedi kadın gibi çıkarsan adam da "ne oldu lan bu kadına?" diye tribe girer. adam gelip sana durduk yere tek taş alınca "kesin bir haltlar karıştırıyor mendebur" diye düşünüyor musun düşünmüyor musun? sen önce bunu itiraf et.

  bir ara evliliği bozulmuş, eşini aldatmak üzere olan birisiyle konuşmuştum. evlilik bitmiş resmen bu hala uyuz gibi alakasız şeylerden bahsediyor. aldatana kadar aynı arzuyu eşine gösterdin mi? göstermemiş. onun bir sıkınıtısı olup olmadığını sordun mu? sormamış. kötülemeye gelince kötülemek güzel ama. bunlar nasıl evlilikler aklım almıyor. anlayış yok, iletişim yok, alttan alma yok, suyuna gitme yok. zaten hayat yeterince zor. bir de evde iki yabancı olunca eser miktardaki libido da yok olup gidiyor. böyle bir yabancıyla sırf insanlar evli biliyor diye birlikte yaşamaya devam etmenin nesi evlilik? cinselliğini de dışarıda tatmin etmeye kalkıyorsun, duygusal ihtiyaçlarını da. sonra aldatmalar çoğaldı. nasıl çoğalmasın? evlenemedi demesinler diye fındık beyinli, birey olamamış insanlar kitleler halinde evlilik çılgınlığına katıldıkça daha aldatmalar, gayrimeşru çocuklar, cinsel hastalıklar çok artar.
 • o ne ki
 • tespitlere gel. hey gidi jartiyer sen nelere kadirsin, dedirten durum.
  ayrıca 'güzel olmayan, fazla kiloları olan, isteksiz, mutsuz, hiçbir özelliği olmayan sıradan kadınlarla mutlu olmak zorunda kalan erkekler'in de birçoğu aynı sıradanlıkta hatta vasatın da altında merak etmeyin.
45 entry daha