şükela:  tümü | bugün
 • aynı tuvalete dışkılamaktır. evinde ebeveyn banyosu olan çiftlerin seks hayatları yıllar geçse de aynı heyacanı korurken, tek banyo-tuvalet kullanan çiftlerin seks hayatları 6 ayda bitmektedir. o yüzden evlenmeyi düşünen gençler ebeveyn banyolu bir evde yaşamayı tercih ederlerse cinsel hayatları dolayısıyla evlilikleri uzun sürer kanısındayım.

  not: bekar.
 • sen çok yanlış gelmişsin kardeş diyerek girizgah yapmak istediğim tespit. lakin şöyle bir şey var; evlilikte seks bitmiyor, seksten alınan haz azalıyor. şu da hatalı; evlilikte seksin ve seks hayatının durağanlaşmasının sebebi yek olarak ' evlilik, evlenmiş olmak ' değildir.

  a dangerous method filminde, michael fassbenderin canlandırdığı, psikanalitik bilimin öncülerinden carl gustav jung'a atfedilen cümle de karakterimiz şöyle diyor;

  '' aynı çatı altından yaşayan bireyler için seks artık bir alışkanlık oluyor. ''

  tam olarak budur.

  kafa ütülemeye gerek yok.
 • çiftler, giderek birbirleriyle olan ilişkilerini acele ve alelade bir biçimde yaşamaya başlayınca azalarak biter tabi.

  şöyle düşünün, açsınız ve doymak için hızla ekmek arası bir şeyler yediniz... ve doydunuz. pek bir tat, lezzet almadan. amaç sadece doymaktı ve bravo bunu başardınız... ya da bunun yerine şöyle düşünün: özel bir tarifle güzel bir yemek hazırladınız, yanında sosu, salatası, özenli bir masa düzeni... keyif alarak, tadına vararak yediniz. ikisinde de doydunuz. ama ilkini, ikinci ya da üçüncü defa yemek pek içinizden gelmeyecektir. ancak ikincisi sizi her daim iştahlandıracaktır.

  bu sebeple, bir an önce tatmin yaşamak için aceleye ve özensizliğe gerek yok. tıpkı yemeğin sosu gibi güzel bir iç çamaşırı, yatıştırıcı bir müzik, kokular, kendinize ve karşınızdakine özen göstermelisiniz. bu şekilde heyecanı yüksek tutmak mümkün olabilir. ama yine de emin olamayız tabi.
 • insan denen canlının asla tek eşli olmamasından dolayı kaynaklanan hadisedir.

  arkadaşım daha kimin kimle sikiştiği belli olmadığı için topluluktaki çocukların bütün erkeklere baba dediği toplum anlayışını geçeli 3-5 bin sene olmadı.

  tek eşlilik ve evlilik denen şey, tamamen günümüz toplumunun dayatması uydurma bir şeydir.

  25-30una kadar onla yat , bunla kalk, sonra hayatımın geri kalan ~45 senesini bu insanla geçirmeliyim diye evlen. bir seks hayatından bahsetmek abes olurdu zaten.
 • evililikle alakası olmayan sebeptir.

  mevzu sürekli aynı şeyin tekrarlanıyor olmasının bıkkınlığı ve insanın doyumsuz yapısından kaynaklanır.
  misal, evli olmayan ama uzun süredir aynı evi paylaşan arkadaşlarımda da durum aynıdır.

  bu tip beraberliklerden önce, haftada birkaç kez görüşebilen sevgilik halinde beklentiler vardır, görecek olma heyecanı ve her an elinin altında olmama durumu mevcuttur.
  sevgili ve farklı evlerde yaşıyorken kız arkadaşıyla çıktığı tatilde günde en az 2 kere birlikte olduğunu söyleyen arkadaşım (gerçekten arkadaş lan) kızla aynı eve çıkınca ayda taş çatlasa 2-3 kez birlikte olduklarını söylemişti.

  madde madde açıklarsak

  1- aynı insandan gelen bıkkınlık
  2- karşılıklı özensiz kişisel bakım, giyim kuşam
  3- sevgiliyken görmediğin ama aynı evde/ya da evliyken dikkatini çeken ve sevmediğin huyların karşılıklı soğutması
  4- kadın ve erkeğin sekse bakış açısından kaynaklanan farklılıklar (bir wood allen filminde vardı. önce woody allen'a soruyor bir arkadaşı, ne kadar sık birlikte oluyorsunuz diye, allen'in cevabı "haftada 2-3 kez falan, çok nadir"
  görüntü aynı anda kadına (karısı) dönüyor, aynı soruyu ona da bir arkadaşı soruyor, kadının cevabı "haftada 2-3 kez falan, oldukça sık"
  5- nasıl olsa elimin altında psikolojisi
 • evlilikte sadece seks değil beraber akşam yemeği ve sabah kahvaltısı etmek de azalır.
  evlilikte seks bitmez evli çiftler arasındaki seks azalır
 • aşağıdakiler gözlemdir:

  1) erkek ve kadın'ın seks algılayışı 180 derece farklı.
  2) kadın için seks doğal bir şey. seks ve sevgi arasında kadın bir bağlantı kuruyor.
  3) erkek için seks son derece kirli bir şey, o yüzden bütün küfürler seks referansı içeriyor.
  4) aşk ani parlayıp sönen bir duygu, sevgi ise zaman içinde büyüyen bir duygu.
  5) erkeğin esas sevdiği ve hayatını bağladığı insan karısı.
  6) kadının esas sevdiği ve hayatını bağladığı insan çocuğu.
  7) evliliklerde seks er ya da geç bitiyor.
  8) evliliklerde seksi bitiren erkek.
  9) evliliğinde seksi bitiren erkek gözü dışarıda olmaya devam ediyor.

  şimdi buradan çıkarımlar ne olabilir? sözlük tayfası zihniyet yelpazesiyle şöyle seçenekler olabilir:

  a) bütün erkekler ölsün, veya lobotomi yapalım mal gibi dolaşsın dursun,
  b) bütün kadınlar ölsün, veya lobotomi yapalım canlı şişme kadına dönsün,
  c) erkeğin karısına olan bağımlılığı zaman içinde o kadar büyüyor, kadını o kadar yüksek bir yere oturtuyor ki, o iğrenç aşağılık şeyi bu insana yapmaya tahammül edemiyor.

  not: gözlemler sanal dünyadan, hollywood ve klonlarının klişelerinden, aslı astarı olmayan paranoyak tevatürlerden değil, kanlı canlı yaşanmış ve/veya yaşamakta olan hayattan alınmıştır. bazı yazar arkadaşların kafasındaki hayal dünyasına uymuyorsa özür dilerim.

  not2: 15 yaşındaki bir kardeşimin arka sayfada dünyası alt üst olmuş, ama "inanamıyorum bu geri zekalılığa" dışında sadece kadınlar da küfür ediyor diyebilmiş. valla tatlım eski kadınlar etmezdi, sen görmediğin için bilmezsin, "eşek" falan derlerdi onlar, biz de dalga geçerdik, "ay çok kırıldım bak" falan diye. ama evet, pislikte erkeklerle aşık atmaya meraklı yeni jenerasyon hatunlar biraz dangalak oldukları için ediyor artık, mesela aq evladı diyor. e hadi koy bakalım, nasıl olacak çok merak ediyorum? cinsel referans içeren bütün küfürleri erkekler kendi kullanımları için icadetmişlerdir. çünkü seksin aşağılayıcı bir yönü olduğuyla ilgili tüm erkekler, türk'ü, ingiliz'i (fuck you vb.), alman'ı (arschloch vb.) farketmez, hemfikirdir, ki meselenin can alıcı noktası da bu: sabah şerifleri hayrolsun evladım. bu küfür bir kadının ağzından çıktığında ciddiye alınacak tarafı yoktur, ya gülersin, ya da bu hilkat garibesinin yanından uzaklaşırsın, ama bir erkeğin ağzından çıktığında durum son derece ciddidir, yerine göre cinayet sebebi olabilir.