şükela:  tümü | bugün
 • aynı tuvalete dışkılamaktır. evinde ebeveyn banyosu olan çiftlerin seks hayatları yıllar geçse de aynı heyacanı korurken, tek banyo-tuvalet kullanan çiftlerin seks hayatları 6 ayda bitmektedir. o yüzden evlenmeyi düşünen gençler ebeveyn banyolu bir evde yaşamayı tercih ederlerse cinsel hayatları dolayısıyla evlilikleri uzun sürer kanısındayım.

  not: bekar.
 • birbirlerinin ağzına dışkılamalarıdır. aynı tuvalette neymiş
 • çiftler, giderek birbirleriyle olan ilişkilerini acele ve alelade bir biçimde yaşamaya başlayınca azalarak biter tabi.

  şöyle düşünün, açsınız ve doymak için hızla ekmek arası bir şeyler yediniz... ve doydunuz. pek bir tat, lezzet almadan. amaç sadece doymaktı ve bravo bunu başardınız... ya da bunun yerine şöyle düşünün: özel bir tarifle güzel bir yemek hazırladınız, yanında sosu, salatası, özenli bir masa düzeni... keyif alarak, tadına vararak yediniz. ikisinde de doydunuz. ama ilkini, ikinci ya da üçüncü defa yemek pek içinizden gelmeyecektir. ancak ikincisi sizi her daim iştahlandıracaktır.

  bu sebeple, bir an önce tatmin yaşamak için aceleye ve özensizliğe gerek yok. tıpkı yemeğin sosu gibi güzel bir iç çamaşırı, yatıştırıcı bir müzik, kokular, kendinize ve karşınızdakine özen göstermelisiniz. bu şekilde heyecanı yüksek tutmak mümkün olabilir. ama yine de emin olamayız tabi.
 • insan denen canlının asla tek eşli olmamasından dolayı kaynaklanan hadisedir.

  arkadaşım daha kimin kimle sikiştiği belli olmadığı için topluluktaki çocukların bütün erkeklere baba dediği toplum anlayışını geçeli 3-5 bin sene olmadı.

  tek eşlilik ve evlilik denen şey, tamamen günümüz toplumunun dayatması uydurma bir şeydir.

  25-30una kadar onla yat , bunla kalk, sonra hayatımın geri kalan ~45 senesini bu insanla geçirmeliyim diye evlen. bir seks hayatından bahsetmek abes olurdu zaten.
 • sırf evlenmek olsun diye evlilik yapan kişilerin yaşayacağı durumdur. gerçekten aşkla evlilik yapan kişiler bu durumu kolay kolay yaşamazlar.
 • evililikle alakası olmayan sebeptir.

  mevzu sürekli aynı şeyin tekrarlanıyor olmasının bıkkınlığı ve insanın doyumsuz yapısından kaynaklanır.
  misal, evli olmayan ama uzun süredir aynı evi paylaşan arkadaşlarımda da durum aynıdır.

  bu tip beraberliklerden önce, haftada birkaç kez görüşebilen sevgilik halinde beklentiler vardır, görecek olma heyecanı ve her an elinin altında olmama durumu mevcuttur.
  sevgili ve farklı evlerde yaşıyorken kız arkadaşıyla çıktığı tatilde günde en az 2 kere birlikte olduğunu söyleyen arkadaşım (gerçekten arkadaş lan) kızla aynı eve çıkınca ayda taş çatlasa 2-3 kez birlikte olduklarını söylemişti.

  madde madde açıklarsak

  1- aynı insandan gelen bıkkınlık
  2- karşılıklı özensiz kişisel bakım, giyim kuşam
  3- sevgiliyken görmediğin ama aynı evde/ya da evliyken dikkatini çeken ve sevmediğin huyların karşılıklı soğutması
  4- kadın ve erkeğin sekse bakış açısından kaynaklanan farklılıklar (bir wood allen filminde vardı. önce woody allen'a soruyor bir arkadaşı, ne kadar sık birlikte oluyorsunuz diye, allen'in cevabı "haftada 2-3 kez falan, çok nadir"
  görüntü aynı anda kadına (karısı) dönüyor, aynı soruyu ona da bir arkadaşı soruyor, kadının cevabı "haftada 2-3 kez falan, oldukça sık"
  5- nasıl olsa elimin altında psikolojisi
 • evlilikte sadece seks değil beraber akşam yemeği ve sabah kahvaltısı etmek de azalır.
  evlilikte seks bitmez evli çiftler arasındaki seks azalır