şükela:  tümü | bugün
 • ortalama türk insanının evi üç oda bir salondan oluşur. bir oda yatak odası, bir oda çocuk odası, bir oda misafir yatak odası şeklindedir.
  çocukların kendilerine ait bir odası varken ebeveynin kendilerine ait bir odası yoktur.
  evliklerdeki sorunların ve bireysel gelişimin önündeki en büyük sorunlardan biride kanımca kendine ait bir odası olmamasıdır. kadın ya da erkeğin çekilip kitap okuyacağı, müzik dinleyebileceği, çalışabileceği bir mekanı yoktur.
  iki insanın birlikte uyuması gereği nedir gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. cinsel yaşam ise ise ayrı bir odaya gerek duymadan sürdürülebilir.
  bu kalıbın dışına çıkıldığı takdirde çok daha sağlıklı bireyler ve evlilikler ortaya çıkacaktır.
 • sokakta mı sevişecek, parkta mı uyuyacaksın? niye?
 • ya koy götüne misafir odasının eve gelen misafir bi zahmet siktirip gitsin makul bi saatte ! bak daha sabahına kahvaltı faslı falan 2 gününü sikertir bu misafir mereti. çocuk zaten hiç mantık işi değil! hiç girme o topa da ! al sana top koşturacağın 2 oda. artık kitapmı okuycan osbirmi çekicen napıyosan yap. bide hanıma sen yat ben geliyorum de. sonra da zıbar salondaki koltukta. seksi çocuk misafir olmadan saksının stünde bile yaparsın zaten. ayrıca evliysen sarılarak yat booolum. huzurdur! sevgilerle
 • evliliğin amaçlarından biri de, resmi olarak birbirleriyle yatacak olması değil midir zaten?

  avrupai bir ailem olduğum için bizimkiler de ayrı yatıyor. şaka lan şaka. ayrı yatıyorlar çünkü; babam gergedan gibi horluyor.
 • evliliği sadece sevişmek olarak gören adamları bize göstermiştir.
  evlilik seviştikten sonra sarılıp uyuyabilmektir aynı zamanda.
 • sürekli yurtdışı iş seyahatlerimiz oluyor ikimizin de. lanet ediyorum o günlere, konu sadece cinsellik olarak algılanamaz; ona sarılmadan uyuduğum günün ben ta amk. o odadaki her saniye terapi gibi.

  ayrı odam da var ayrıca; orada geçirdiğim süre sayılıdır.

  bence evliliklerdeki en büyük sorun, doğru kişiyi bulamamış olmak ve bencilliktir. oda moda değildir.
 • ayda sevişenler... nasıl ? evet ayda sevişenler güzel.
 • fakirim diyemeyince, soranlara evlenememeği açıklamak amacıyla icat edilen alternatif bahanelerden biridir. sivilceleri saklamaya yetmeyecektir.

  ön cümlesi şöyledir:

  "evlilik çok saçma bi kerem taam mı! ben karşıyım buna. özgürlüğüm çok önemli benim şahsım içiiin."
 • ortalama türk insanının evindeki üç odanın birine "misafir yatak odası" diyen insan beyanı. kendisi abd'de falan yaşıyor herhalde.

  klasik türk evinin üç odası, yatak odası, çocuk odası ve oturma odasıdır. salon, yaşam alanından sayılmaz bile.

  o yüzden çok ciddiye almayın siz. kişinin kendine zaman ayırması, kafa dinlemesi gibi aktiviteler evde oda ayırarak başarılabilecek şeyler değildir. eşlerin birbirine olan yaklaşımı kıtsa, kendinize hobi evi bile yapsanız kafa dinleyemezsiniz.