şükela:  tümü | bugün
  • bundan sonraki yeni ilan şablonum.

evli olmayan, işinde gücünde, temiz bir bekar bulursam havada kapar kiralık daire veririm fakat artık evli adama ev kesinlikle vermem. neden mi?

1. bugüne kadar bekar kişilerden hiçbir şikayet gelmemiştir, evlerini pırıl pırıl bırakmışlardır.
    2. evlilerin çocukları var, "çocukların gürültüsünden durulmuyor" şeklinde şikayet alıyorum.
    3. kapıcıdan çöp günü olmamasına rağmen çöp çıkardığı ile ilgili şikayet alıyorum.
    4. bu şikayet konusunda kendisini uyardık bu sefer başka komşuların kapısına çıkarmaya başlamış çöplerini.
    5. daireye gidip konuşuyoruz "ama böyle olmuyor biz eğitimli insanlarız aile var burada zırt pırt gelemezsiniz" cevabı alınıyor fakat 3 sene içinde sadece 1 defa yani o gün ziyaret ediyorum.
    6. evden çıktıklarında kapılarda kazara yapıldığı belli olan göçükler bulunmuştur, sorulduğunda "çocukların işi kusura bakmayın" cevabı alınıyor.
    7. yer döşemesinin su ile çürütülmesi, göçürülmesi gözlenmiştir.
    8. duvarlar yeni boyalı tertemiz teslim edilir fakat teslim alırken duvarların her yerinde ama herrrrr yerinde tükenmez, kurşun, keçeli... vs kalemle çizilmiş resimler, yazılar. arkadaş hiç mi umursamıyorsun piçini? bu çocuk ne yapıyor bir bakılmaz mı?
    9. çocuk komşusunun evinin, arabasının camını kırıp huzur kaçırıyor.
    10. "çocuğa şunu aldık ondan gecikti ödememiz" bla bla...

üstelik bunlar sadece bir aileden gelen şeyler değil, evlilerin büyük çoğunluğu yeni nesil çocukları kontrol etmede başarısız. sonuçta genelleme olarak eve tecavüz ediyorlar.

---

bekar insanlar eğitimli, elit olmak koşulu ile tek başına sorumluluk aldığı için eve daha iyi bakıyor, sessiz oluyor, parasını karıya çocuğa çarçur etmediği için ödemesini adam gibi düzenli yapıyor, komşulardan şikayet getirmiyorlar.

(bkz: hadi bakalım)