şükela:  tümü | bugün
 • kocamdır. şu fani dünyada herşeye rağmen güvenmiş olduğum ancak artık sokaktan geçen herhangi biri kadar güvenebileceğim nadide bir yalancıdır. 1.5 yıldır bir şekilde zaten ayrı yaşadığım bu şahıs benden de kaynaklanan lakin aslında alkol sorunu nedeniyle ayrılmak / boşanmak istediğimi söylememden sonraki 1 ay içerisinde -hemen akabinde yani - zaten ilişki içinde olduğu f.r.ze denen şahsı hamile bırakmış ancak benden boşanmak için nedenini anlamadığım şekilde herhangi bir çaba sarfetmemiştir. bu ilişkisini ve aylar sonra dünyaya gelen oğlunu tesadüf eseri öğrenen ben ise açık tabir ile aptal yerine konmuş idim. sahip olduğumuz 10 yaşındaki kızımıza bu durumu nasıl açıklayacağını sorduğumda ise tatmin edici bir cevap tabiki alamadım. önceki gün, aylardır boşanma protokolünü oluşturmak için verdiğim çabalar - ki ilişki ve bebekten şüphelenmelerim dışında haberim hala yok iken- sonuç vermiş ve avukatın bürosunda buluşmuştuk. facebook ta tesadüf eseri karşılaştığım bebeğin kendine ait olup olmadığını sormam ile kaçamak bakışlarının sonrası durumu kabullenmiştir. ona ve duruşuna da bu yakışırdı tabi. tc nin en iyi üniversitesinden mezun güya çok dürüst ve akıllı bu adam kendisine gösterdiğim fotoğraftaki oğlunu gözlerimin içine bakamadan ve zorla kabul etmişti. bana da allah analı babalı büyütsün demek düştü haliyle. kendisini o gün özellikle sorumluluklarını hatırlattığım uzun konuşmaya ve anlayışlı, olgun tutumuma rağmen asla affetmeyeceğim. evlenmeyi planlamadıklarını, f.r.ze şahsı ile aynı evde yaşamadıklarını, minik oğluna hiç zaman ayıramadığını söylemiş olsa da bunların da koskoca birer yalan olduğunun farkında olduğumu, kendi evinde oturan bu kadının (ki kendisini ben de tanır idim) evinde yaşadığını ve en kısa zamanda evleneceklerini ve oğlu ile bolca zaman geçireceğini de adım gibi bilmekteyim. söylediği hiçbir söze inanmıyor güvenmiyorum. kızımın babası olduğu için çok üzgün ve şanssızım. onu ve ailesini kızım ve benden uzak heryere eğer varsa da allah'a havale ediyorum.

  düzeltme : şahsı yani eşimi affetmeme nedenim gidip başka biriyle sevişmesi, aldatma vb değildir. o bir erkektir, zayıflıkları mevcuttur elbette bunu yapmasa şaşırabilirdik. ( kadınlar da sevgi görme ihtiyacına müteakip aldatırlar zannımca) mevzu ortaya bir bebek gelince bundan bana hiç bahsetmemiş olmasıdır. zira bu açık bir şekilde sorumsuzluktur. hem bana hem kızına hem de müstakbel eşine.
 • 1 buçuk yıldır ayrı yaşadığı kocasının kendine başka bir aile ve hayat kurmasından ancak ve ancak adamın çocuğu olduğunu öğrenince rahatsız olan bir adet türk kadını içermektedir.çocuğu olduğunu öğrenince aptal yerine konduğumu hissettim demiş bir de. ee çocuk olmasaydı senelerce adam senle evliyken başka kadınlarla yaşasaydı aptal yerine konmuş hissetmeyecektin yani?

  ne yapmasını bekliyordun kocanın 1 buçuk sene boyunca senin hayalinle 31 mi çekecekti?

  adamla ayrı yaşamaya başlıyorsunuz ve sen bundan rahatsız değilsin boşanma davası açmamışsın ve diyorsun ki adam benden boşanmak için herhangi bir hamlede bulunmadı. hahaha nasıl bir kafadır bu?

  edit: adamı savunmuyorum yaptığı elbette yanlış. boşan adam gibi git yeni aileni kur. ama 1 ay sonra boşanalım dedim sonra karşı taraftan boşanma hamlesi gelmeyince 17 ay olayın üstüne yattım dava açmadım adam nerde kimle napıyor umursamadım 18 ayın sonunda dava açasım geldi bir baktım ki çocuğu olmuş demek çok saçma.
 • erkeklerin yuz karasidir.
 • ilk şubesini açmış adamdır.
 • pırlanta gibi adamı 10 senede alkolik eden bir kezbanın yakarışıdır.
  adam kezbandan kurtulunca 1 sene içinde kendine yeni bir hayat kurmuş ama kezban bunu da baltalamak istiyor.
  olay bu. uzun uzun okumayın.
 • öncelikle her şikayet başlığında olduğu gibi; (bkz: sikimde mi)

  ablacım bize ne sizin ilişkinizden, evliliğinizden? topluma "mal" olmuş kişilersiniz de biz mi bilmiyoruz? mallık olduğu ortada, fakat bunu biz niye öğreniyoruz durduk yere, işte ben bunu bilmiyorum.

  tanım: ekşisözlüğün amına koyan başlıklardan bir diğeridir.