şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sen savasla askı karıstırmışsın
  • bu tamamen hormonal bir durumdur. aşık olmak degil seninki, saplantı gibi dusunebilirsin. kacamak, yasak, gizli işler sana heyecan veriyorsa bunu araman normal. ama evli birine aşık oldum ne yapacagim diye bir şey yok. benzer ozelliklerde baska bir kadın yahut erkek gordugunde yine aynı hisleri yasayacaksın zaten. tamamen amatorce ve bilincsiz bir yaklasım yani isin acigi. dikkat etmek lazım ne getirir ne goturur bu işler. tecrubesizliginiz götünüze mermi ve bıçak yarası olarak yansıyabilir de..

ac bir galaksili uzaylı belgesel videosu şöyle bir kainata bak, incele birazcık düşün. senin kime aşık oldugun, ne sikim yedigin ya da kimlerle ne yaşadıgın inan çok muhim bir detay degil. yani bu sistemin zerre onemsedigi bir parça degilsin bireysel olarak. bu tripler cok komik oluyor, bu tapinmalar, bu kutsamalar. işte birini sevdim ölüyorum tripleri cok komik. onsuz olmazlar falan. neyse demek istedigim bunlar hormonal mevzular, kutsiyet yüklemek manasiz.

(bkz: tamam mı lan)

+ olum basligi niye siliyorsun? gel konuşucaz sadece.
  • evli iken evli olduğum eşime tekrar tekrar aşık olarak içinde olduğum durumdur. boşandık yakın geçmişte... iş bu sefer boşanmış iken boşanmış olduğun eşine aşık kalma durumuna evrilmiştir. dertliyim be sözlük.
  • stéphane audran gibi guzel, alimli, adeta goklerden inmis melek gibi bir kadinla evli olan jean-louis trintignant'in basina gelmistir bu. audran da tipki vincent, françois, paul... et les autres filminde canlandirdigi catherine gibi tum asaletiyle terketmistir adami.

trintignant o vakitler roger vadim'le evli olan brigitte bardot'ya vadim'in yonetmenligini yaptigi et dieu… créa la femme filminin setinde asik olmus, audran'la sadece birkaç sene suren evliligi sonlanmistir.

çok genç yasta bardot'yla evlenen ve artik kardes gibi olan vadim bu durumu pek umursamamis, zaten kendisi sonrasinda aralarinda catherine deneuve, jane fonda gibi enfes kadinlarin da oldugu 5 evlilik ve sayisiz ask macerasi daha yasamistir.

audran ise, 1959'da o siralar evli olan claude chabrol'le birlikte olmaya baslamis ve evli sevgilisiyle 1963'te bir erkek çocuk sahibi olmustur. hemen ertesi sene evliligini bitiren chabrol, evvelsinde filmlerini finanse eden eski esinin destegini kaybedince kariyerinde sıkıntıya dusmus, taa ki les biches filmine dek, ki bu filmde audran kendisini b.b. için terk eden ama gerçek mutlulugu onda da bulamayan trintignan'la birlikte oynar. eski evliler daha sonra iki filmde daha birlikte rol alir.

chabrol audran'i daha sonra evlenecegi asistani aurore pajot'yla aldatir ve 1980'de bosanirlar. yonetmene gore onu pajot'ya iten audran'dan baskasi degildir. her ne kadar audran bunu kabul etmese de, bir dogum gunu partisine katilmayan audran'in kendisine « asistanin seni teselli eder » dedigini soyler.

bardot cephesine baktigimizda, trintignant 1957'de yeni bosandigi eski kocasi vadim'le les bijoutiers du clair de lune filmini çeken b.b.'yi sadakatsiz bularak terkeder. bardot ise bu kisa aski hayatinin en mutlu ve en tutkulu donemi olarak tanimlar, jean-lou gitti çunku ben artik ne istedigimi bilmiyordum der.

zincirleme durumlar soz konusu yani, ne hayatlar ne hayatlar...
  • olmaz denemesi gereken kınanmaması gereken durumdur.
    ayıpladıklarımızı yaşarken buluyoruz sonra kendimizi.
  • evliyken evli birine aşık olmaktan ziyade günün konusu evliyken evli birine, evli olmasaydın seni kaçırmazdım demek.