şükela:  tümü | bugün
  • eğer yapmak istediğiniz dekorasyonu yıllara yaymak istiyorsanız tercih etmeniz gereken sitedir. böyle ben uzun uzun bekliycem, evimi yavaş yavaş dekore edicem, acele işe şeytan karışır hem diyen bir tipseniz mutlaka tercih ediniz. yalnız size yeni moda diye sunulan cismin modası elinize ulaştığında geçmiş olabilir. olsun, vintage olarak kullanırsınız. artık satın alma personeli ne kadar başarılıysa satın aldığı hiçbir şeyi müşteriye satmak istemiyor zaar.
  • son söyleyeceğimi baştan söyleyeyim: kesinlikle uzak durun.
    mutfak dolabı sipariş ettim. vidalarını göndermemişler. öyle nalburdan filan bulunabilecek vidalar olsa, hiç uğraşmayacağım. satıcı firmayı arayıp durumu izah ettim. üç gün içinde kargoya vereceklerini söyledi. neden üç gün, hemen bu akşam ya da yarın veremez misiniz dedim. telefondaki hanımefendi 'beyefendi burası kurumsal bir firma, belli prosesler var!' diye beni neredeyse azarladı. ben de 'vidaları unuturken mahalle nalburu muydunuz?' dedim. orada bir hata olmuş, kusura bakmayın ama bu farklı bir işlem, gibi bir şeyler söyledi. anladım ki kendisiyle tartışmanın bir faydası yok. peki dedim ve kargoyu bekledim. yaklaşık bir hafta sonra vidalar geldi. monte etmeye başladım. ama o da ne? dolabın kulplarının takılacağı yerler ile, menteşelerin takılacağı yerler delinmemiş. yani üretici, işin en az %30'unu kullanıcıya bırakmış. neyse ki elimizden o kadarı geldi de hallettik.
    evmanya 'ya gidip ürünle ilgili yorum yazıp kısaca durumu özetledim. ama günler geçmesine rağmen yorumu onaylamadılar. yani aslında hemen hemen çoğu siparişte sorun var belki de, ama site yönetimi bu yorumları onaylamıyor.
    en iyisi gene gittigidiyor tarzı siteler. hiç olmazsa orada satıcıya yaptığınız yorumların bir değeri var.

tanım: kesinlikle uzak durulması gereken alışveriş sitesi
  • yanlış gönderdikleri muhtemelen stokta bulunmadığından ona en benzeyen aydınlatmayı göndermiş olduklarından fark bedelini iade etmeleri için göndermiş olduğum maile mail adresinizi yazın diye cevap yazıp mail adresime geri yollayan beyin eriten site.
  • bugün siparişim geldi, içerisinden ekstra bir ürün daha çıktı. şimdi bu ürünü hediye mi ettiler yoksa lojistik bir hatadan dolayı mı gönderdiler bilemedim.

diyeceğim o ki; eğer hediye gönderiyorsanız bi kart koyun yanına, anlayalım. şimdi tüyü bitmemiş yetim hakkı mı yiyorum hediye mi yiyorum bilemedim.

imza: ultra hakkaniyetli bir müşteri.
  • o bu degil de, cok guzel isim secmisler. sayfadan sayfaya kosup en sonunda "lan ben olmayan bahceme bu bahce heykelini almaya nasil karar verdim?" diye kendine soran tum tam tesekkullu manyak dostlarima selam ediyorum.
  • ne hayallerim vardı, neler alacaktım ama burada yazanlardan sonra vazgeçmek zorunda kaldım.
  • kargo şirketiyle çalışmayan firma. cumartesi günü tesadüfen eve dönerken kapının önünde hurdaya çıktı çıkacak bir kartal durdu. baktım bir adam koliyi kucaklayıp indi. ulan o da ne?

evmanya'dan sipariş ettiğim mutfak rafı. bizden bir şirket, içimizden bir şirket. parası yoksa yok diyor, durumu yoksa gönderemiyor.
  • ayın 15 inde verilen sipariş için gönderim tarihini 29 u olarak gösteren firma. tedariktelermiş. napiyonuz amk yeniden icat etsen o kadar sürmez. manyak mıdırlar nedir arkadaş anlamadım.
  • 3 sene önce buradan resimlerde çok güzel duran 400 tl değerinde bir ikili koltuk almıştım. sorunsuzca geldi ama bir gariplik vardı. uzun bir koli geldi. kargocuya abi bir yanlışlık olmasın ben koltuk aldım demiştim ki o anda o kolinin tek el ile kaldırılabilecek kadar hafif olduğunu farkettim. eve alıp açtım ve kurdum. inanılmaz kalitesiz, sunta üzeri piyasadaki en kötü kumaştan cücük kadar bir şey gelmişti. arayıp beğenmediğimi ve geri yollamak istediğimi söyledim ve bana tabi ki beğenmediyseniz iade edebilirsiniz ama koli açıldığı için maalesef geri alamayız dediler. o an alenen kandırılmış gibi hissettim ve bir daha buradan hiç bir şey almadım.
  • o kadar kötü müşteri hizmetleri var ki, attığım maillerin hiçbirine şimdiye kadar yanıt alamadım.
    çok güzel ürünler satıyor ancak bir daha kesinlikle alışveriş yapmam.