şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 444 ile başlayan müşteri hizmetleri santral numarası meşgul çalan teknolojik. nasıl lan?
 • santral numarası meşgul çalan bilgi teknolojileri firması. ha bir de mail serverları da bozuk, mail gönderilemiyor. ne biçim şey lan bu.
 • şikayetvar üzerindeki kendileri hakkındaki şikayetleri okursanız, kafayı yiyebilirsiniz. kamera sorunu var diye gönderilen telefona güncelleme yapmak, telefonu garanti dışı bırakacak işlemlere girişmek, iphone'u açıp tamir etmeye çalışmak -ki sahibi özellikle belirtmiş açmayın diye- tertemiz telefonu çizik, kırık geri göndermek, başkasının telefonunu göndermek vs vs.

  en çok isyan edilen durum da, telefonu garanti dışı bıraktıkları. artık ne bok yiyorlarsa.
 • komikler, hakikaten. şöyle bir şey var web sitelerinde:

  "cep telefonu ve teknik servisimizle ilgili aklınıza gelebilecek her türlü sorunun cevabını buradan görebilirsiniz."

  altında 4 maddelik saçma sapan bir yazı var. aklımıza gelen her türlü şey 4 madde ile açıklanmış. ne güzel lan.
 • bünyesinde çalıştırdığı elemanları "bir çizik dahi bulsanız garanti dışı bırakın, yazılımsal problem dahi olsa suçu anakarta atın, soyun soğana çevirin. telefonlara asla bakmayın" diye tembihlediğini düşünüyorum.
  firmayla ilgili şikayetlerin %95'i haksız yere garanti dışı bırakılan ürünlerle ilgili. hiçbir şekilde değişim yaptıklarına şahit olmadım, servis sonrası sorunsuz ürün gönderdiklerine de.
  özetle, eğer carrefour gibi, metro gibi yerlerden evo garantili iphone samsung flan alıyorsanız garantisiz ürün alıyorsunuz demektir. uzak durun, durdurun.
 • kendilerini teknik servis sanan ama aslında hırsız olduklarını düşündüğüm şirket. yaklaşık bir hafta evvel gönderdiğim iphone4s telefonumun durumunu internet sitelerinin boktanlığı üzerine öğrenemeyip sürekli telefon ederek sorduğum ve sonunda da kendini otomatiğe bağlamış hiç bir şeyden anlamayan papağan bir sekreterle muhattap olduğum saçma sapan bir firma burası.

  aylardır wi-fi'ı ve ufak tefek bir sürü hatasıyla beni çileden çıkaran ve halen 2yıllık garanti kapsamında bulunan telefonumun, tamamen ücretsiz tamir edileceğini veya yerine yenisi gönderileceğini düşünürken, bu papağan ablamız bana telefonun darbe almış olduğunu bu yüzden wi-fi bilmem nesinin değişeceğini ve bunun da bana 149tl'ye patlayacağını söyledi. telefonun aylardır bu probleminin olduğunu (ki forumlardan anladığım kadarıyla çoğu iphone kullanıcısında da olduğu gibi) , kenarda görülen düşme izinin ise yakın geçmişli birşey olduğunu yani durumun bu izle uzaktan yakından alakası olmadığını üstelik telefonun gönderirken belirttiğim üzere diğer sorunlarının da bulunduğunu ilave ederek,bunların ne durumda olduğunu sordum. papağan ise 149tl'ye onay verirsem yapılacağı cevabını verdi. ben ise yetkili biriyle teknik ayrıntılarını konuşmak için görüşmek istediğimi söyledim, papağan bana ısrarla yetkilinin kendisi olduğunu 149tl'ye onay verirsem tamir edileceğini söyledi. "telefonun içini açıp bakan siz misiniz" diye sorduğumda, ve evet yanılmıyorsunuz papağan ablamız gene aynı cevabı verdi :"teknik servise bağlayamam, 149t'ye onay veriyor musunuz?"

  bu muhabbet benzeri bir şekilde bir kaç cümle daha uzadı gitti. ben ısrarla sorunların nasıl çözüleceğini, bu telefonun garantisinin olduğunu, 149tl'ye ayrıntıları öğrenmeden onay vermeyeceğimi, bir wi-fi bilmem nesinin değişince diğer sorunların nasıl hallolcağını sordum ; o ise aynı şeyleri tekrarladı durdu. hiç birşey bilmiyordu, ayrıntı verememesi yada teknik servise bağlayamaması, durumu direk darbeye bağlaması bana haksız kazanç sağladıklarını açıkça gösterdi. kaldı ki internette onlarla ilgili tek bir tane olumlu yazı dahi yok, bu da gösteriyor ki evo garantisiyle aldığınız telefonlarınız aslında garantisiz, kandırıldınız ve enayi yerine kondunuz. telefonumu geri göndermelerini söyledim. evo garantili telefon sakın satın almayın ve aldırmayın,uzak durun! bunlardan değil teknik servis, mahalle bakkalı bile olmaz. tüketici mahkemesine veriyorum sizi desem, 149tl dicek bana kadın hala.. fe subanalahhhh !
 • hakkında okuduğum tüm olumsuz yorumlara katıldığım şirket. geçen yıl garanti süresi içinde bozulan samsung s3'ümü çizik yüzünden garanti dışı bıraktılar. oysaki sorun anakarttaymış. tamir edilip edilmeyeceğini de 200 tl ödeme yaptıktan sonra söyleyeceklermiş. edilmezse 200 tl havaya.. edilirse ilave 300 tl daha verecekmişim. üstelik tüm bu bilgileri de telefon başında onlara ulaşmaya çalışarak zar zor öğrenebilmiştim.
 • (bkz: #37920423)

  (bkz: #37920761)

  (bkz: #37921459)

  yukarıdaki entryler ile başlayan işkence serüvenim 4 ayın sonunda bitti şükür. bu süreç içerisinde elektronik ürün satın almadan önce garanti servisini araştırmam gerektiğini öğrendim. üçbeş kuruşun lafını yapmayın, gidin olumlu yorumları olan veya türkiye yetkilisi bir servisten alın, yoksa yurtdışından cihaz almaktan hiçbir farkı kalmıyor, üstelik onda bozulduğunda çöpe atabiliyorsunuz, bunda aylarca psikolojik bir harp yaşıyorsunuz.

  son olarak evo veya benzer servislerin tongasına düşmüş mağdur tüketicilerin bu işten nasıl sıyrılacaklarını söyleyim. denedim %100 çalışıyor.

  servise cihazı gönderdiniz ve sorun çıkarmaya başladılar.
  yok sizin hatanız, yok şu kadar para verin, diye.
  bunlardan bir yol olmayacağını anladığınız anda oyalamaya başlayın.
  ben size geri döneceğim, konu ile ilgili avukatım ile konuşacağım ve başka bahaneler ile.
  20 iş günü içerisinde cihazın sizin tarafınıza gönderilmemesini sağlayın.
  ve 20. iş günü oturduğunuz ilçeye bağlı tüketici hakem heyetine 20 iş günü içerisinde yapılmayan cihaz sebebi ile para iadesi talebinde bulunun. paranızın iadesini alın. buraya kadar garantili.

  diyelim ki tarafınıza kargo ile gönderildi, almayın ve geri gönderin.
  20. iş günü yine aynı işlemleri yapın. aldığım bilgiye göre bu yöntem de işe yarıyor.

  kolay gelsin.
 • garantili telefonu tamire götürünce "telefonunuz darbeli, garanti kapsamı dışında, parasını verin tamir edelim" şeklinde sms gönderen firma. araştırdım, herkese aynı terane.
 • bu terbiyesizler ekranın yarısının sapsarı olmasına kullanıcı hatası der 350 tl para ister, çekmeyen telefonu iki defa gönderilmesine rağmen bir sıkıntı yok diyerek geri gönderirler. telefonun garantisi başka ne halta yarıyorsa artık.