şükela:  tümü | bugün soru sor
  • windows da my documents benzeri bir fasilite
  • sık sık ana bilgisayarınızın dışında dosyalarla çalışıyorsanız (örneğin, bir taşınabilir bilgisayar kullanarak), bu dosyalarla çalışmayı bitirdiğinizde bunları ana bilgisayarınızdaki kopyalarıyla eşitlemek için evrak çantası'nı kullanabilirsiniz.

taşınabilir bilgisayarınızı yeniden ana bilgisayarınıza bağladığınızda (ya da değiştirilen dosyaları içeren disketi taktığınızda), evrak çantası otomatik olarak ana bilgisayarınızdaki dosyaları, değiştirilen kopyalarıyla güncelleştirir. değiştirilen dosyaları evrak çantası'ndan kaldırmanız ya da ana bilgisayarınızdaki varolan kopyaları silmeniz gerekmez.

evrak çantası dosyaları saklar ve durumlarını görüntüler. örneğin, bir dosyanın ana bilgisayarınızdaki özgün dosyayla bağlantılı mı yoksa artık dosya mı olduğunu gösterir. bu bilgiler, dosyaları düzenli tutmanızı ve bir dosyanın en son kopyasını yanlışlıkla silmenizi ya da üzerine kopyalamanızı önler.
  • windows 7'de bile olmasına rağmen kimsenin siklemediği, ama konu google docs'a geldiğinde şapagötü gibi google övdüğü için gittim bugün bir evrak çantası açtım. içi boş duruyor ama olsun.
  • win 95'te bunu silmek büyük sıkıntıydı. masaüstü boşaltma operasyonlarında orada kalırdı o hep.
  • genellikle deriden mamul, önünde klipsli bir kapağı, içinde çeşitli ebatlarda kompartmanları olan, çoğunlukla elde sapından tutularak taşınan ama omuza da asılabilen, genellikle klasik erkek giyiminin bir aksesuarı olan işle özdeşleşmiş dikdörtgen erkek çantası. kadınlar da pekala kullanabilir.
  • benim icin bir fetis objesi olan.

meslek degistireli yillar oldu. zorunluluktan. eskiden dis ticaretle ugrasirdim. neredeyse cantasiz cikmazdim disari. simdilerde dalyarrak gibi geziyorum ortalikta zira yaptigim meslekte evrak cantasi kullanilmiyor.

bugun alisveristeyken bir magazada cok hos bir montblanc canta gördum ve icimden bir seyler koptu. piril piril ray ban, uzerimde slim kesim casual kiyfet, elimde evrak cantam check-in icin havalimaninda yururken hissettim kendimi.

sanirim yakinda istifa edip kendimi sirketimi kuracagim.
  • zamanında nasıl kullanılacağını bilmediğim veya kullanacak bir işlem yapmadığım için bana teknolojiyi kaçırıyormuş, geride kalıyormuş, bu hayatta potansiyelimi tam olarak kullanamıyormuş gibi duygu durumlarını yaşatan eski windowsların fasilitesi. tam bir psikolojik işkence durumu için oraya konulmuştu ve silinemiyordu sanki.
  • neden konulduğu, niçin orada durduğu bilinemeyen, nostalji windows'un nostalji çantası.
  • takım elbise+gözlük+evrak çantası üçlemesiyle cool bir hava katar.