şükela:  tümü | bugün
  • önce dönüp bir evrendeki adaleti sorgulaması gereken tiptir.

hep bana hep bana olmaz ki... sorgulayacaksan evreni sorgula yiyorsa.

evren sizinle taşak geçiyor, haberiniz yok g.tünuzden amk.
  • milyonlarca yıllık insanlık tarihinde, malum şahsın yönettiği zamanda bu ülkede olduğum için katıldığım tespit. evren kesinlikle bizle taşak geçiyor olmalı.
  • arkadaşın güney kutbunda bir tarafları açık kalmış sanırım.

yakında, evreni çıkışta parka çağıracak bir penguen beyanı.
  • evrenin bir adalete gereksinimi yoktur adalete gereksinimi olan insandır. ha evren derken diğer canlıları kastediyorsanız onların belli kuralları vardır o kurallar boyunca yaşamak belli bir adalet düzeni oluşturur şöyle söyleyeyim insanın kültürü gibi ama daha işlevseli. ikinci evren inananların da dahil olduğu cennet cehennem gibi uhrevi düşlemler buradaki adalet anlayışı tümüyle adil değildir şeytanın bile affedildiği yerde birisi bir aracıya bağlılık sunmadan tanrı’ya inansa evrene kendinden değerler katsa dahi bir değeri yoktur. şimdi objektif bir gözle bakılırsa adalet nedir insanın insan olduğu için başkalarından üstün ya da alçak tutulmadan eşit değerinde suç işleme, ceza, yaşama, yer değiştirme vb konularda yaklaşık olması demek hatta bu yaklaşıklık sadece ütopyalarda eşit olabilecektir. türkiye’ye gelirsek türkiye kurulduğu değerler ve adalet anlayışından sadece günümüz iktidarı yüzünden değil birçok hükümet ve yönetim kadrosu nedeniyle bu seviyeye gelmiştir. şimdi bu seviye nedir diye sorarsanız torpil, rüşvet, iltimas, köktencilik, bağnazlık, bizden olanın daha rahat ilerleme hakkı vb.dir. sıkıldım bu yumuşak eleştiriden kendimi lağvediyorum gidiyorum.
  • hee tamam o zaman oyum akp ye. amk comarlari.