şükela:  tümü | bugün
  • beni ziyadesiyle üzen bir durum, yani bakıyorum evrenin sırlarının çözüle çözüle sadece %5'i çözülmüş, yani onca biliminsanı astrofizikçi kimyager ne bileyim inşaat mühendisi ilaç mümessili ne yapıyor anlamıyorum ben %5 nedir ya o kadar sırrı akşam evde yemek yerken çözerim ben biraz işinize verin kendinizi olmuyor böyle, sözüm sana eey nasa sallama bu işleri. evet.
  • doğruysa evrenin sırlarını en azından belirleyebilmişiz demektir.

bu da ciddi başarıdır.
  • şunu bir türlü öğrenemediler, %100'ünü bilmeden biz sadece bunun 20'de birini biliyoruz nasıl diyorlar.

tanım: isveçli bilim adamların yeni sallaması
  • o zaman yüzde beşi olduğunu nereden bildik sorusunu akıllara getirir.
  • dünyaya ait sırların yüzde kaçını çözdük de evrenin sırlarına vakıf olalım.
  • ben en çok, bilmem kaç yüzbin yıllık insanlık tarihinde halen okyanusları çözemeyen insanoğlu'nun atıp tutmasına gülüyorum.
  • oran vermek için
    bütünün tamının ne kadar olduğunu bilmek gerek.
    onu zaten ölçemiyorsun.
    neyin kafası bu arkadaş.
  • yüzde yüzünü biliyor musun ki yüzde beşini çözdüğüne karar veriyorsun. bırak evreni insan beyni bile tam olarak anlaşılmadı, bilinçaltı çözülemedi, evreni geç okyanusların dibi ile ilgili bir çok bilinmedik şey var . insanoğlu kendini dev aynasında görüyor ama hala emekleyen bir çocuk.
  • daha bağırsağındaki sindirime sözün geçmiyor,
    çamur yiyip paketlenmiş renkli kokulu çeşit çeşit meyve veren odunun yaptığına yetişemiyorsun,
    refleks nimeti bahşedilmemiş olsa kimse 15 yaşını görmezdi farkında değilsin,

bu kadar cehaletle koca koca laflar söyleyip kime kafa tutuyorsun?

"...insan zalimdir, cahildir..." farkında olanlar müstesna.
  • evreni bırak daha okyanusların %5'i ni keşfettik. inanmadığım oran. belki %0.3 anca.