şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: osurmak)
  • (bkz: soğut 21)
  • başarının olmazsa olmaz anahtarıdır.

istediğiniz bir şeyi düşünerek evrene olumlu bir mesaj gönderiyorsunuz, o mesaj eğer ayaktaysanız doğrusal olarak, uzanıyorsanız, ki bu, bu tür mesajlar gönderen insanlarda daha sık görülen bu seçenektir, hafif bir kavis çizdikten sonra doğrudan yere dik olarak ışık hızıyla yükseliyor, atmosferden çıkıyor ve dünya dışındaki uzaya kavuşuyor.

mesajın bundan sonraki yolculuğu tamamen istediğiniz şeyin ne kadar sürede gerçekleşeceğiyle ilgili. arabanızla giderken bir alışveriş merkezinde park yeri bulma gibi bir dileğiniz varsa, mesajınızı evrende size hemen geri dönebilecek bir yere göndermelisiniz ve gönderdiğiniz yerin yüzeyine ve gönderme açınıza dikkat etmelisiniz. eğer böyle bir durumda mesajınızı yanlışla galaksinin diğer ucuna gönderirseniz, geri gelmesi yaklaşık 200 bin yılı bulacaktır ve belki de üzerinde hiçbir canlının yaşamadığı bir gezegende sizin hayal edebileceğinizden çok daha geniş bir park yeri açılmış olarak dileğiniz yerine gelecektir. aynı örnekte, eğer mesajınızı gönderiş açınızı ayarlayamazsanız, mesajınız yanlış bir açıyla dönerek, yine aynı yerde sizin gibi, bir park yeri arayan başka birine denk gelecek ve onun bütün bu park yeri bulma olayını sizden daha gerçekçi bir şekilde "valla bu kalabalıkta iyi denk geldi" şeklinde yorumlamasına sebep olacaksınız. tabi eğer o da, sizin gibi, beyni, inanırlığını arttırmak için uydurma bilimsel terimlerle kılıflanmış kişisel gelişim zırvalıkları tarafından amcıklanmamış biriyse.
  • son yıllarda tanrı inancı olmayan insanların dua yerine kullandıklarını gözlemlediğim inanç. züğürt tesellisi. evrene her yollanan mesaj kabul olsaydı oluşabilecek kaosu düşünmek yerine "evren onları sıraya koyuyor en güzellerini gerçekleştiriyor" gibi sevimli yaklaşımları vardır.
  • adalet istemektir netekim.
  • en son beş altı yıl önce yapmak için çabalamıştım ama eksi 29'a düşmüşüm, gitmedi. yollayamadım, kontürüm yetmedi.
  • kişisel gelişim kitaplarının çok satması için ortaya atılmış saçmalıktır. olacağı varsa olur. mesaj gönderdiğini zannedip oyalanmak açısından iyi tabi. sonra bir tesadüf olur. evrene mesaj gönderdim o yüzden oldu dersin. onun adı var işte zaten. tesadüf.