şükela:  tümü | bugün
  • bir grup bilim insanı karar vermiş bizi uyarmış.
    uyarıya kulak verelim ey cemaati müslim.

link
  • sabun baloncukları gibi pıtlamak suretiyle olursa farkına bile varmayız muhtemelen.
    üstüne, 15 milyar yıllık evren tarihinde bize denk gelirse şaşırmayacağım durumdur.
  • yazarın notu: yabancı kaynaklar "ne yok olması oğlum, daha en az 10^139 yıllık ömrü var evrenin!" diyor; ama olsun. siz yine de yaşamayı ciddiye alın, kıyamet bu sonuçta şakaya gelmez. bu arada ntv'nin çevirilerini sanırım çaycı yapıyor.

habere dönecek olursak:
    insanoğlunun ne kadar da aciz ve çaresiz olduğunu kanıtlayan haber.
    ademoğlu kıyametin her an gelebileceğini bile yeni algılıyor.
    evrene 0 ile 1390 yıl arası ömür biçilmiş.
    bilemiyorum, belki de biz sıradan insanlara yeni duyuruyorlardır. şu "mars'a gidelim çabası" boşuna olmasa gerek!
    gerçekten çok ilginç kafalar:
    (bkz: gezegen değiştirerek kıyametten kaçmak)
    (bkz: gezegendeki son gemiye binip çek git)
    stephen hawking öldü de bugünleri görmedi şükür. adamcağız yaşarken bir yapay zekadan, bir uzaylı istilasından, bir dünyayı yaşanmaz hale getirmemizden, bir de evrenin sonunun gelmesinden korkar, uyarır dururdu.
    hiçbir şeyi içinizde ukde bırakmayacak şekilde yaşayın. sevdiklerinize onları sevdiğinizi sık sık söyleyin ve hissettirin. çünkü ya siz öleceksiniz, ya onlar, ya da zaten kıyamet kopacak.
    (bkz: 6 saat ömür kalsa yapılacaklar)
  • (bkz: reise sormuşlar mı)
    şaka bir yana da var böyle bir şey. biliyorum korkutucu geliyor ama var. aslında niye korkutucu olsun lan düşünsene bir karadelik kainatı tamamen yutuyor ve sonsuz küçük bir noktacığa hapsoluyoruz tüm atomlarımız ezilerek, evrendeki her şeyle birlikte tertemiz, mis oh.

o değilde okulların altı otopark olsun lan kalın kalın duvarlar yaparız korunuruz, akbardi otobark yapdı deriz.
  • benim anlamadığım haberin giriş cümlesi neden "bilim insanları uyardı. .." diye başlıyor. hayır sanki yapacak bir şey var. evrenin yok olmasına alınacak bir önlem varmış gibi..
  • olunca herkesin rahatlayacağı durum. hadi bir olsa da akla kara çıksa meydana. kimmiş gerçekten yaşan da kimmiş yalanını uyduran.
  • yavas yavas degil, 1390 yil icinde aniden gerceklesecek bir hadiseymis. aklima necati sasmaz'in gezi zamani ettigi acele değil ama çabuk çabuk lafini getirdi.

elinizi cabuk tutun, 1390 yiliniz kaldi.

--- spoiler ---

ancak, yeni araştırma evrenin sonunun yavaş yavaş değil, 1390 yıl içerisinde aniden gerçekleşecek bir patlamayla geleceğini ön görüyor.
    --- spoiler ---
  • 1000 yıl sonra ne olursa olsun banane ben görmeyeceğim diyen orospu çocukları yüzünden gerçekleşecek olaydır. umarım o kadar beklemeden ortadoğu merkezli başlar.