şükela:  tümü | bugün
  • ciddili ilginçli soru. benim kafam basmaz pek böyle şeylere zaten, şöyle şeyler sorup zihnimi bulandırmayın. cehalet mutluluktur demiş atalarımız desiderius erasmus.
  • (bkz: boşluk)
  • cevabı benle mehtapın arasında ne varsa o var olan soru.

ah mehtap.
  • (bkz: işte özlediğim türden bir başlık)

birileri başlığın açılış şekline takılacak, birileri ise içerikte mantık hatası olduğunu söyleyecek ama her ne olursa olsun cinsiyetçi, ırkçı, aşağılayıcı başlıklardan katbekat iyidir.

konuya gelecek olursak, paralel evrenlerin olduğunu varsayarsak, bu evrenlerin sonsuz sayıda ve birbirine çok yakın olduğu düşünülüyor.

tabi, bu evrenlerin arasında bizim algılayabileceğimiz (bildiğimiz) anlamda zaman olmayacağı için, bir boşluk yahut ''şey'' arayamayız, diye düşünüyorum. çünkü uzayzaman dediğimiz şey birbirine geçmiş haldedir. evren yoksa zaman da yoktur. zamanın olmadığı yerde de bir şeyin varlığından söz edilemez.

buna benzer bir örnek de big bang'ten önce, o nokta boyutundaki enerji topunun dışında ne olduğu...
  • evlerin arasında ne var diye okunan başlık.

(bkz: yaran yanlış okumalar)

ciddi ciddi oturup düşündüm ben bunun cevabını amma bulamadım...
  • fasulye ağacı
  • (bkz: plazma)
  • sanırım irdelenmek istenen konu "paralel evrenler" teorisi.

paralel evrenler şu an için bir teoridir ve bu konuda bildiğim kadarıyla kabul görmüş tek bir teori yok. evrenlerin gazoz içerisindeki baloncuklara benzetildiği bir teori ise konuyu şu şekilde ele alıyor; sürekli büyümekte olan bir enerji alanı var. bu alan üzerindeki, büyüme sırasında bazı bölgelerde enerji kararsızlığa düşüyor ve bu bölgelerde yeni yeni evrenler oluşuyor. bir benzetme ile şöyle açıklamaya çalışayım; bu enerji alanının kocaman bir kumaş olduğunu ve etrafından eşit güç uygulanarak gerildiğini düşünelim. kumaş üzerinde gerilimin yarattığı etkiyle ufak tefek yırtılmalar meydana gelsin. işte bu ufak tefek yırtıklar da bu enerji alanının içinde oluşan evrenlerdir. bu teoriye göre evrenler arasında kocaman ve devasa enerji alanı var.
  • daha bilmediğimiz o kadar çok şey var ki.

hani karıncaların insanlardan bi haber olarak yaşaması gibi. hiç bir şeyden haberimiz yok ve birileri bizim karıncalara baktığımız gözle bizi izliyor. bunu biliyorum.
  • (bkz: bok)