şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: bok)
  • başka bir evren daha olduğu somut verilerle kanıtlanırsa eminim aradaki bağlantı da ortaya çıkacaktır.
  • cevabı (bkz: karanlık madde) olabilecek soru. karanlık madde'nin bizim evrenimizin büyük bir kısmını oluşturduğunu biliyoruz, fakat henüz çoklu evrenler hipotez aşamasındayken net konuşmak yanıltıcı olacaktır.

yazar, türkçe yazım kurallarını bilse ya da kafasındaki soru işaretlerini daha net ifade etmeyi becerebilse, saygıyla meramını giderebilmeyi düşünürdüm.. lakin olmadı.

edit: ha bir de, kelebek etkisi misali, farklı yaptığı her davranışta ayrı bir paralel evren oluşturabileceğini sananlar var. bakın, masa, sandalye, kulaklık falan demiyor " evren " diyor. bildiğiniz 'evren' oluşturabileceğini sanıyor. lan sen kimsin ?
  • eğer parelel evrenler var ise bu evrende neden hüseyinin annesinin evlendiği adamın farklılığı parelel evren oluşturmuş olsun ki? biz milyonda bir gelebilecek sayısal lotonun çıkmış haliyiz çünkü bu sayısal loto milyarlarca kez çekilmiş.
    ama parelel evrenlerin mesela güneş sistemi oluşmaması, bu bir süpernova patlamasının farklı bir şekilde meydana gelmesiyle oluşacağı yerine insan ilişkilerinin değişikliği ile ortaya çıkacağını varsaymak bana göre hala evrenin merkezinde bilinçaltında insanı oturtmak ve en kutsal canlıyı insan kabul etme varsayımından geliyor.biz evrende önemsiz, olması ihtimali varken ortaya çıkmış canlılarız.hepsi bukadar.
  • başka evrenler diye yanıtlayacağım soru.
  • (bkz: john cena)
    .
    .
    but u can't see him.
  • galaksiler arasında ne var dense cevabı hemen yapıştırırdım (bilinebilir babında) ama konu evrenler olunca durdum. lan daha içinde olduğumuz evreni çözemedik kalmış evrenleri sorguluyorsunuz.
  • (bkz: yarrak)
  • (bkz: zaman)

saniye, dakika, saat,...vs olarak değil tabi. dikey olarak.