şükela:  tümü | bugün
 • enternasyonel olarak geçerliliği bulunan bir spektrumdur . tabi ki hiç biriniz gavat değilsiniz, sadece sizden bir sonraki noktalarda bulunanlara gavat diyeceksiniz. yani puanınız yüksek diye gavat olmuyorsunuz. sadece sizden düşük puandakilerin gözünde gavatsınız. yani relatiftir, mutlak değer bir şey ifade etmez, puanınızın yüksek olması daha çok gavat olduğunuz anlamı taşımaz, daha çok kişi tarafından gavat olarak görüldüğünüz anlamı taşır. skala değil spektrum bu.

  kendi yerinizi "yok artık, bundan fazlası da gavatlık" dediğiniz noktada bulabilirsiniz.

  0) kadın tamamen örtülü olur, eşi dışında hiç bir erkekle muhattap olamaz
  1) kadın tamamen örtülü olur, erkeklerle muhattap olabilir ama elini sıkamaz erkeğin kalktığı sandalyeye sandalye soğumadan oturamaz
  2) kadın en azından başörtülü olur, eşi dışındaki erkeklerle muhattap olabilir ama arkadaş olamaz
  3) kadın baş örtülü olsa iyi olur, başka erkeklerle eşi nezaretinde arkadaşlık edebilir
  4) kadın baş örtülü olsa iyi olur ama çok da şart değil, başka erkeklerle arkadaşlık edebilir ancak onlarla eğlenmeye gidemez
  5) kadın edepli kıyafet giyimeli, başka erkeklerle arkadaşlık edebilir ve sevgilisi de olmuş olabilir ancak evlenmeden önce bakiredir.
  6) kıyafet serbest, sevgilisi olmuş olabilir birlikte de olmuş olabilir ancak şimdi eşi varsa diğer erkeklerle eğlenmeye gidemez
  7) kıyafet serbest, geçmişi önemsiz ancak başka erkeklerle tatile falan gidemez.
  8) kıyafet serbest, geçmişi önemsiz ancak, istediği kişilerle arkadaşlık edebilir, tatile falan gidebilir ancak tek eşlidir.
  9) kıyafet serbest, geçmişi önemsiz, istediği kişilerle istediğini yapabilir, açık ilişki içindedir ancak sevgilim dediği biri de vardır
  10) komün yaşamı, kimsenin kimse ile kalıcı bir cinsen bağlılığı yoktur, herkes herkesle birlikte olabilir. o anın modu neyse o.

  dinine göre kıyafet değişebilir ancak ana tema kadının vücudunun ne kadarının kapatıldığı önemli. yine dinine göre el sıkma v.s. değişebilir ancak ana tema erkekle temas ve yalnız kalma çerçevesindedir. kıyafet konusunda ufak geçişkenlikler bulunabilir ancak 2 basamaktan öteye asla geçmez. mesela eşinin hiç bir erkekle muhattap olmasına izin vermeyen ama mini etekle gezmesine izin verenler gerçekçi değil, varsa da anomilidir o.

  türkler için muhafazakarlarda 2-5 ve modernlerde de 6-8 arasındadır bu genellikle. 3'den azı ve 8'den fazlası türkiye'de vardır ancak çok azdır.
 • listeye 10. madde ile giriş yaptığım ve tam bir alagavat olduğumu öğrendiğim spektrum.
 • 11) kıyafet yok, sevgili yok, karışan yok, soran yok, arayan yok, kafa rahat

  ben 11 diyorum.
 • günaydın herkese hayırlı gavatlıklar olsun dedikten sonra;

  listeye 7. maddeden giriş yaptığım ve orijinal bir has ala gavat olduğumu öğrendiğim spektrum.
 • (bkz: derdini sikeyim butonu)

  daha yeni uyanıp işe geldim amk, oturduğum yerden poğaçamı yerken durduk yere gavat oldum. sikeyim yapacağın spektrumu.
 • başı örtülü ise her ne yaparsa yapsın gavatlık puanınız 4 ü geçmiyor. başı örtülü ama altı çıplak da olsa en fazla 4 poınts. tutarsız olmuş liste. başörtüsü ile alakası yok gavatlığın. bu cuckold tarzı fanteziler muhafazakar zannettiğiniz insanların yaşam biçimi haline gelmiş. gerçek hayattan bihaber yazarın yaptığı puanlama türü
 • konuyu genel anlamda ele alirsak mantıklı bir analiz olmuş. seçenekler 100'e kadar ilerler, başörtülüler de az değil. ama yazarın amacı bize bahsetmek istediğini hızlıca anlatmak. madde eksikliklerine takılmayın.
 • yunus emrenin "ete kemiğe büründüm yunus gibi göründüm". sözü vardır.

  sen bu laftan "yunus gibi göründüm" kısmını yazmışsın 10 maddede. senin gibi düşünenlerin ilgilendiği kısım hep o olmuştur.

  bizim kadını insanı koyduğumuz yer bellidir. senin anlattıklarının tırnak ucu kadar değeri yoktur.
 • uluslararası gözlemlerim şu şekilde:

  doğu avrupa ve rusya: 7-8, müslümanlarda 6-7
  batı avrupa: 9-10, göçmenlerde 0-5
  ingiltere: 7-10, göçmenlere 0-8
  latin amerika: 6-7
  kanada: 9-10, göçmenlerde 0-5
  abd: 0-10
  ortadoğu(araplar): 0-3
  ortadoğu(arap ve türk harici): 4-5
  asya(tayland v.s): 8-10
  asya(çin, kore): 5-8