şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fethullah gülen cemaati'nin kuzey kıbrıs şubesi. dernek varoluş sebebini şöyle açıklıyor.

  --- spoiler ---

  eskad’ ın misyonu elbette ki milli ve manevi değerlere saygılı, ahlak ve maneviyatı ön plana çıkartan, hassasiyetleri olan ve bu noktada sadece kendinin değil bütün insanlığın refahını düşünen bir toplum oluşturmaktır. kıbrıs’ta malum olduğu üzere buna en fazla ihtiyaç duyan yerlerden biridir.

  --- spoiler ---

  imansız kıbrıs'a iman getirdik diyorlar yani. sizin görevinizdi zaten bu adaya ahlak ve din getirmek!

  (bkz: akıl fikir)
 • imla hatası bir yana, idrak hatası da içeren bir mottoları var muhteremlerin. 'malum olduğu üzere buna (ahlak, milli ve manevi değerler) en fazla ihtiyaç duyan yerlerden biri'. hani yıllardır kıbrıslılar 'alllaşkına bize iman aşılayın ahlaksız kaldık' diye yalvarıyorlardı da, nihayet yardım etmeye karar verdiler. iyi ki varsınız be!
 • kibristaki halki degerlere saygisiz, ahlaksiz, maneviyatsiz, dusuncesiz, dinsiz, imansiz, falansiz filansiz olarak konumlandiran, bunu duzeltmek icin var olduklarini iddia eden, kendi aralarinda ve turkiye vatandaslari/ogrencileri/yetkilileri ile kendi meskenlerinde seminer vb duzenleyen, kibrislilari sadece huzursuz eden, gittikce sayilari artan ve afedersiniz, kibrista sevilmeyen orgut, dernek, cemaat ya da kendilerine ne isim veriyorlarsa, ondan, olusum. ayrica mensuplarinin yuz binlerle ifade edilen paralardan cerez niyetine bahsetmeleri bircok soru isaretini ve ayni anda bircok cevabi barindiran hissiyatlar yaratmakta insanin icinde.
 • zamanında, kıbrısta öğrenci iken kendisine katılmam için gelen ısrarlı teklifleri reddettiğime çok pişman olduğum müselman masonumsu örgütü.

  şimdi beyaz bmw arabalarım, alınmış onlarca ihalem, ecrin nur isimli bir zevcem, çok rahat bir hayatım olabilirdi...

  şu anda ağlıyor ve entry giriyorum, biliyor musun?*
 • igmg'den sonra millî görüş'ten kopan bir diğer teşkilat. saadet partisi'nin hayır'ından sonra igmg bile açıkca referandum için evet diyemezken eskad'a bu şuursuzluk yakışmamıştır.
 • eskad (evrensel sevgi ve kardeşlik derneği) türkiye'de saadet partisi'nin çatısı altında bulunan agd nin kuzey kıbrıs türkiye cumhuriyeti'nde isim değiştirmiş halidir.bünyesindeki çoğu kişi öğrencidir.mili görüş kuruluşudur.belirli günlerde programlar ve etkinlikler yapan bir dernektir.bilip bilmeden içlerindeki insanlardan biriyle sohbet etmeden gelip burada sallamak ne kadar doğru ? fetönün kıbrıs şubesiymiş , kıbrıslılar hiç sevmezmiş , ahlaksız kıbrısa ahlak getireceklermiş gibi boş laflar yapmanız bu kuruluş hakkında hiçbir bilginizin olmadığının göstergesi demektir.öncelikle eskad saadet partisi çatısı altındadır bu resmi bi şekilde görünmüyor olsa da derneğin bel kemiğini oluşturan kişilerin hepsi milli görüşçü insanlardır, saadet partilidirler.sloganları "herkese yetecek kadar sevgimiz var"dır.ordaki gençlere sallamadan önce sen ne yapıyorsun derler adama .sabahlara kadar içip sağda solda bayılan insanlar , hayatı sadece ders ve kafelerde yapılan goygoylarla geçen insanlar veya evden okula hayat süren asosyeller ne yaptı kıbrıs için ?
  velhasıl kelam her parti ,dernek , kuruluş, gençlik kolları , kulüp , vakıf vs doğruda yaptıkları yanlış ta yaptıkları işler olur hiç kimse hiçbir şey kusursuz değil fakat hep fikir adamı olmaktansa birazda aksiyon adamı olmak lazım . at gözlüğüyle karalamadan önce objektif bir şekilde ölçüp biçip ona göre konuşmak veya hareket etmek gerekir.mesela nihat hatipoğlunu getirdik bu benim için eskad adına bir eksidir ama bu diğer yaptığımız güzel şeyleri bi kalemde çizeceğim anlamına gelmez.