şükela:  tümü | bugün
 • ingilizce'de evolutionary tree, ya da phylogenetic tree diye geçiyor.

  türler arasındaki evrimsel ilişkileri, ortak ataları vs. gösteren şemalara denir.

  genom analizi kullanılarak nasıl çıkarıldığıyla ilgili (bkz: #18993141)
 • surda ayrıntılı bir örneği görülebilir.

  http://www.zo.utexas.edu/…aculty/antisense/tree.pdf
 • kendini "hacker" sanan gerzekler tarafından "müslüman türk halkı adına" el konulnulmuş facebook sayfasıdır. aferin tosuncuklar aynen böyle devam, mis gibi sayfayı kapattınız artık herkes islam dini hakkında geniş ve engin bilgilerle donatılacak.
 • her ne kadar facebook sayfasının aynı gün üst üste iki kere ele geçirilmesine üzülmüş olsam da, nasıl bir ülkede yaşadıklarını ve nasıl insanları aydınlatmaya çalıştıklarını görme şansı bulmaları açısından faydalı olmuştur diye düşünüyorum.

  %70'inden fazlası evrimi kutsal değerlerine hakaret kabul eden, kalan %10'u evrimi ispatlanmamış zayıf bir teori olarak gören, ancak son %10'luk dilim tarafından bilimsel bir gerçek olarak nitelenen bir ülkede yaşadıklarının bilincine varmaları için nasihat değil, musibet daha iyidir.
 • güvenlik önlemlerini arttırıldı yeni (ve umarım kalıcı) facebook sayfası:
  http://www.facebook.com/treeofevolution
  web sitesindan de ulaşılabilir. site sapasağlam yerinde:
  http://www.evrimagaci.org/
  felsefeye dine bulaşmadan evrimi tamamen bilimsel olarak öğrenmek ve/veya öğretmek isteyen herkesin ölmeden önce katılması gereken bir hareket.
  ekşi sözlük üzerinden sayfalarca evrim kuramı tartışıp hala yerinde sayanlar sözüm sizedir efenim.
  odtü içinde ikamet etmekte, her gün içinden geçen, odtü'ye ulaşımı olan, bu sene de ne evrim yaptı be diye düşünen herkesin katılabileceği haftalık toplantılar da düzenleniyor. toplantılar evrim dersleri tadında sunumlar halinde ilerliyor ve evrimi anlatmayı amaçlıyor.
  edit büdüt: imla ve ufak tefek içi dolu turşucuk.
 • evrim görüşü ve bilinci araştırma anketi yapıyorlarmış. buradan yakınız: (bkz: #24006976).
 • facebook'ta rastlayabileceğiniz en yararlı sayfalardan biridir. şu ana kadar yazdıkları yazıları evrimsel biyolojiye dair herhangi bir fikri olmayan bir insan okusa konuya epey hakim olur. biyoloji ve evrime meraklılar için şiddetle önerebileceğim sitedir kendileri. gerek sorulan sorulara verdikleri doyurucu ve düzeyli cevaplar gerekse de sayfalarında gereksiz tartışmalara izin vermemeleri ile bir kez daha saygılarımı kazanmışlardır.
 • türkiye gibi evrim denince kapıların surata tak tak kapandığı şu ülkede 12.500'den fazla kişiye hitap edebilen yegane topluluk. ayrıca odtü biyoloji ve genetik topluluğu'nun en aktif alt koludur. iyi ki bu topluluktayım demekteyim.
 • facebook'ta türkçe sayfalar arasındaki en büyük evrimsel biyoloji sayfası olmuşlar, tebrikler!
 • kanımca facebook'un en yararlı sayfasıdır. evrim ile ilgili kafanıza takılan tüm soruların cevabını bulabilirsiniz. evrim ile ilgili kafası karışık olanlar veya hiçbir şey bilmeyenlere şiddetle önereceğim bu sayfa sadece ve sadece bilim ile ilgilidir.