şükela:  tümü | bugün
  • şu an türkiye'de en çok zarar görenler arasında ilk sırada bilim var sanırım, evrim ağacı da bunun önünde bir set. bu çağrıya kulak verin. (bkz: https://m.youtube.com/…tbktxryd8nouc6tjk6wknofkmwrd)
    gelecek bilimde.
    https://www.patreon.com/evrimagaci
  • ekşisözlükte bireyler için düzenlenen kampanyalardan pek hoşlanmıyorum. x bebeğe ilik nakli ne sisteme derman oluyor, ne de diğer aynı probleme sahip çocuklara bir şey ulaştırıyor. problem çözmek böyle olmaz.

ancak evrim ağacına destek olmak bireye değil topluma yardım etmek diye düşünüyorum. daha fazla insana ulaşmak, insanları eğitmek anlamına geliyor.

umarım istedikleri seviyede bir karşılık bulurlar. düzenli destek olacağım.
  • ezgi altınışık adlı cihangir solcusunun çıkardığı şu tartışmadan sonra pek de cevap veremeyeceğim çağrı.

celal şengör gibi ateizmi ve evrimsel biyolojiyi türkiye'de anlatmaya çalışan en sağlam isimlerden birine bile sırf devletini ve ulusunu sevdiği için bok atmaya çalışan pembe götlülerin yönettiği bir site bu.

izlerim, destek veririm, video'larını da paylaşırım. fakat parayı pulu gitsinler nişantaşı'nda bebek'te oturan hdp'li kürtçülerden istesinler bir zahmet.
  • yanıtsız bırakılmaması gereken ilandır.

ülkemiz insanının bilimin ışığından hızla uzaklaştırıldığı şu günlerde gerek gerçekleştirdikleri canlı yayınlarla, gerekse lise ve ileri düzey öğrenciler için hazırladıkları evrim videolarıyla olsun ülkemiz için önemli bir açığı dolduran bu youtube kanalını desteklemeyi kendi adıma görev sayıyorum.

evrim ağacı'nın kısacık sürede gerçekleştirdiği canlı yayınlara göz gezdirmek için;

yrd. doç. dr. canan dağdeviren (mıt media lab) - sıradışı sistemler ve modern teknoloji
    prof. dr. mete atatüre (cambridge üniversitesi) - kuantum fiziği
    doç. dr. kerem cankoçak (cern ve itü) - tasarlanamayan evren
    prof. dr. ergi deniz özsoy (hacettepe üniversitesi) - evrimsel biyolojinin dünü ve bugünü
    prof. dr. celal şengör (itü avrasya yerbilimleri enstitüsü) - modern bilim, evrim ve jeoloji
    prof. dr. cem say (boğaziçi üniversitesi) - yapay zeka ve doğal zeka üzerine bir sohbet
    dr. önder albayram (harvard üniversitesi) - marijuana / kenevir ve beyin
    ilayda şamilgil (cornell üniversitesi) - türkiye'den abd'ye bilim yolculuğu
    yrd. doç. dr. ömer gökçümen (nysu) - evrimsel ve antropolojik genetik
    doç. dr. kerem cankoçak (cern ve itü) - tasarlanamayan evren
    dr. sercan tekin (gata) - folkman'ın savaşı: damar oluşumu ve kanserle savaş
  • bu çağrıya kulak verin diye okuyunca aklıma çağrı mert bakırcı'yı getiren çağrıdır.