şükela:  tümü | bugün
  • tokat'ın turhal ilçesinde, sabah saatlerinde evlerinin önünde oynarken kaybolan 3,5 yaşındaki evrim atış'tan haber alınamıyor.

kayıp çocuklar aranırken askeri teknolojilerden de faydalanmak lazım. iha üzerine monte edilmiş termal kameralar kullanılabilir. hala jandarma asker yığıp karadan arama yapılıyor. en son teknoloji sistemler suyun yüzeyine bir metre mesafede, sudan 5-6 derece sıcak bedenleri bile algılayabiliyor.
  • bugün kaybolmuş melek dilerim hemen bulunur.

nedir bu ya aklım almıyor her gün çocuklar kayboluyor.sanki çocukları içine çeken bi kara delik peydah oldu. ıçim acıyor artık

bi çözüm bulunsun nedir bu saçmalık ya tesadüf mü bunların hepsi?
  • up up up

--- spoiler ---
    tokat'ın turhal ilçesinde yaşayan 4 yaşındaki evrim'den bir süredir haber alınamıyor. evrim atış, yenisu köyü yaylasında hayvanları suya götüren babaannesinin peşine takıldı. yaşlı kadın, çocuğu görünce alıp eve geri bıraktı. akşam eve döndüğündeyse, torununu göremeyen babaanne, komşularından yardım istedi. ihbar üzerine olay yerine gelen jandarma ve afad ekipleri bölgede arama çalışması başlattı. jandarma ekipleri "dalgıç" isimli köpek ile arama yaptı. bu arada, küçük evrim'in kalça çıkığı hastalığının olduğu ve ailesinin dün akşam cep telefonu ile evrim'in fotoğrafını çektiği öğrenildi. jandarma ekipleri, anne ve baba ile akrabalarının ifadelerini aldı.

küçük çocuğu arama çalışması bugün de devam etti. ekipler, ormanlık alanı didik didik ediyor; açık arazide iz sürüyorlar. kaybolan 4 yaşındaki evrim ateş aranıyor. şimdilik haber yok. endişeli bekleyiş sürüyor.
    --- spoiler ---
  • ilk değildir. son olmayacaktır.

şimdi lütfen sırasıyla;

dua edelim,

başlığa girip up yazalım,

aileyi suçlayalım,

acı haber gelinceye kadar ilgilenmeyelim,

acı haber gelince küfür edip idam isteyelim,

sonra arada bir başlığa girip teori kasalım.

ya da bu ve benzer vakalar için elimizi taşın altına koyalım.

(bkz: sozluk yazarlari cocuklarin sesi oluyor kampanyasi)
  • tokat'ın turhal ilçesinde 10 temmuz 2018 günü kaybolan bir kız çocuğu.
    hala kayıp. daha leyla'nın toprağı çökmeden yeni bir acı yaşamayalım.
    ben çok güzel bir ülkeye doğdum. ne candan ayşe teyzeler, ne müşfik mehmet amcalar vardı bu topraklarda. hiçbir zaman milliyetçi olmadım ama güzel insanlardı benim doğduğum ülkenin insanları. nerede o insanlar, hepsi mi öldü, hepsi mi kötü oldu, hep mi kötüydü, ben mi kördüm, yoksa asıl ben mi kötüyüm, delireceğim ya!

up!
  • arama çalışmaları sürdürülüyor.jak timleri 5 gündür kayıp olan 3,5 yaşındaki evrim’i derede arıyor.
  • kimsenin haberi bile yok. şuna bak, yavrucağız kaç gündür kayıp. bu gibi olayların "normal" kategorisine alınması insanlık açısından kabul edilemez...
  • unutuldu gitti küçük evrim. kimse yazmıyor kimse sormuyor.

tanım: 4 gündür kendisinden haber alınamayan 3,5 yaşındaki çocuk.
  • çocukların kaybolmasına da alıştık herhalde, bu çocuk hiç dikkat çekmedi..
  • 10 temmuz günü kaybolan 3 yaşındaki evrim'i arama çalışmaları sürüyor.

'evrim için ekinler biçiliyor'

evrim'in buğday ekili tarlalara girebileceği ihtimali göz önünde bulundurularak yayla çevresindeki ekinlerin hasadı, birkaç gün önceye alındı. köyüler, ekinleri biçmeye başladı. ekinlerin biçilmesi sırasında çiftçilerin azami dikkat ettiği belirtildi.