şükela:  tümü | bugün
 • ön edit 2: mucizeler kameranın icadı ile durmamıştır. 1400 yıl önce hz. muhammed'in vefatı ile bitmiştir. çünkü mucize peygamberlere ait bir durumdur. dinle dalga geçmek komik geliyor belki ama cahillikle dalga geçmek daha komik:

  (bkz: kameranın icadından sonra evrimin durması)

  ön edit: iphone'cular buraya da mı geldiler? tamam haklısınız, maymunlar android kullanır insanlar iphone.

  cevap hala gelmedi ve gelmeyecek. gelemeyecek.

  evrim müritleri bu soruyu goygoy yaparak gargaraya getirmeye çalışsa da hâlâ cevap veremiyorlar. çünkü yalanı yalanla örtemezsiniz. hep merak edilen ve cevapsız kalan soru.

  liseliler için peşin edit: bugünkü topraklar insan olmuyor çünkü insanlar insandan çoğalıyor. tekrar bir yaratılışa ihtiyaç yok ve inanç sistemi içinde buna gerek de yok.
 • birkaç milyon yıl sabredin. gerekli hücre mutasyonlarının ve allahın nasip etmesiyle olacaktır.
 • iphone 1ler olmadan iphone xler ortaya çıkamazdı. iphoneların yavaş yavaş gelişmesi gerekiyordu. şimdi iphone 1ler nasıl iphone x olamıyorsa bu da öyle bir durumdur.

  tek fark iphonelar çiftleşmemektedirler.

  bir çomara böyle anlatılmalıdır. araform falan oralara girmeye gerek yok.

  edit: size allah'a inanmayın diyen yok bu teoride. eğer allah'a inanıyorsanız araformları yaratarak evrimi ilerletmiş diyebilirsiniz.

  yani allah yaratma işini yaparken amip, balık, timsah, maymun falan bunların hepsini yaratıp sonrasında da "bunlar güzel oldu kalsınlar bakalım " demiş olabilir ve sorasında da o iş insana kadar gitmiş olabilir. (sıralamayı sallamasyon yaptım)

  kısaca allah deneme sonucu insan ırkını yaratmış diyebilirsiniz. bunda günah bir durum yoktur. ara formlar da bu evrimin sürecidir diyebiliriz.

  temel olarak bu size yeter. şimdi küfür etmekten vazgeçin. amipleri hatırlatıyorsunuz.
 • şu troller banlansa ne güzel olacak.
 • bu sorunun benzeri inekler neden balinaya dönüşemez örneğiyle david berlinski tarafından şurada güzelce anlatılmış yıllar önce. evrimci gerizekalılar hala bu sorunun saçma bir soru olduğunu sanıyorlar.

  bu soruya cevap olarak da maymunlarla insanlar ortak bir atadan filan geldi diyor beyinzisler. sorunun özünü anlamamak için evrimcinin yapmayacağı şey yoktur.
 • evrimi anlamamışların sıkça sorduğu sorudur. evrimi anladığınızda bu tür soruların ne kadar aptalca olduğunu anlayacaksınız.
 • insanlar insan olsun önce sonra sıra maymunlara da gelir panpa