şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: charmender)
  • ya artık bu tip başlıkların ekşiden kaldırılmasını istiyorum. evrimin maymundan insana dönüşmek olduğunu zanneden cahil primatların şaka ya da gerçek hiç farketmez bu tip başlıklar açıp burayı kirletmesinden bıktım artık ben. burda uzun uzun evrimin ne olduğunu açıklamayacağım tabii ki ama evrimin ne olduğunu bilmeden bu tip aptal başlıklar açan tiplerin bunun bir kanıtı olduğu apaçık bir gerçek.
  • (bkz: abi bilgisayar oyunu mu sandın bunu)

insan zaten bundan sonraki haline dönüşmüştür günümüzde. ayrı coğrafyalarda yaşayan insalara bakın hepsi birbirinden farklıdır. sebebi nedir acaba?
  • evrim bir günde olmadığından hali hazırda dönüşmekte olduğumuz formdur.

her geçen nesilde daha kılsız tüysüz hale gelen vücutların pasparlak bir geleceği işaret etmesi buna örnek verilebilir.
    hatta bol keseden sallamalarımı bir adım ileri götürüp kel erkeklerin evrimde daha ileri olduğunu da uyduracağım*

not: evet, üniversite yıllarında biraz döküldü
  • (bkz: at)
  • konuya ciddi ciddi ilgi duyuyosanız şuradan bakabilirsiniz (buradakiler teori tabi kesin olarak böyle olacağını sanmıyorum, ama argümanlar beni tatmin etti). evrimin gerçek olduğunu bilenlerin çoğu bile (evrime inanmak nedir ahahaha din falan sanıyolar) mekaniklerinin nası olduğundan bihaber. evrim biten bir süreç değildir zaten, canlılık ve canlılar var olduğu sürece sona ermez.
  • ben yan class ejderha kasıp ağızdan ateş çıkarmayı evolve edicem mesela.

not:yatırım tavsiyesi değildir.
  • şu an insan hali ile diğer canlılar gibi evrim sürecini devam ettirmekte, sen omurilikten girdiğin için oradan bir örnek vereyim, şu an sahip olduğumuz omurilik iki ayaklı canlılar için uygun bir omurilik değil, yani aslında omuriliğimizi doğru kullanmamız için dört ayağımız üzerinde yürümemiz gerekiyor, omuriliğin bir dahaki süreci iki ayak sürecine adapte olması olacak, yani geriye dönmek yerine şu anki vertical formunu horizontal bir forma evirecek, biz de daha fazla bel ağrısı çekmeyeceğiz.
  • bence nostalji yapalım tekrar maymuna dönüşelim.
  • üzerinde düşünülmeye değer bir konudur.

ne olursa olsun aklın üstünde bir olay var. carl sagan'ın en iyi öğrencilerinden degrasse'nin dediği gibi her zaman insan aklının tam anlamıyla nihayete erdiremeyeceği uç açılımlar mutlaka olacak.

yani tam gerçeklik olarak çözülüp ulaşılabilecek hiçbir gerçek kesin nokta yok ve bu da demektir ki her zaman bir yerlerde gizem var..

her yerde ve her şekilde her kapının ona açılacağı ama kendisi tam olarak açılamaz bir şey var: big bang..

bence tamamlayan şey bu. bilinmezcilik içindeki arayış. ancak bir noktada bu yok. tanrıyı tümden inkar etme boyutlarına varan egosal sorunlar yaşayan ancak farkında olmayanlarda bu hesap yok. olan şey itham etmeden ve samimi olarak söylemekte fayda olan kürek yerine ön yargının çekilişi engin bir denize karşı.

bence biraz daha dikkatli olmakta fayda var.

"çünkü gerçekten bir yerlerde kesin olarak deneyimlediğimiz sonsuz varlığı açıklayan en kesin şey olabilir.."