şükela:  tümü | bugün
 • orginal adı 'evolution vs creationism' olan eugenie c scott'ın tartışılan kitabı.
  türkçe baskısı çıkmış.
 • evrim teorisine karşı yoğun saldırıların olduğu bu dönemde bilimden yana safını belirlemiş herkesin okuması gereken bir kitap.evrensel basım yayın'ın 500.kitabı olma özelliğini taşıyan bir kitaptır ayrıca.

  edinmek isteyenler için http://www.evrenselbasim.com/…=x5pam23ffy0y6zugevah
 • evrensel yayın evinin 2. baskısını 2016 yılında yaptığı; yazarın deyimi ile evrimin en çok tartışıldığı iki ülke olan abd ve türkiye'den, amerikan kaynaklı evrim ve yaratılışçılığa derin bir bakış getiren kitap... kitabın 2. bölümü evrimin ve yaratılışçılığın amerikan mahkemelerindeki serüvenini anlattığı için biraz sıkıcı ama son bölümü yaratılışçılık, akıllı tasarımın harun yahya seviyesindeki ithamlarına güzel cevaplar içeriyor..
 • evrim teorisine ilgi duymaya başlayan herkesin okuması gereken bir kitap.
  net olarak böyle.

  bu insanlardan biri olarak ben önce darwin-insanın türeyişi'ni okudum sonra ardından hemen bu kitabı okudum şu an tahmin ediyorum ki bilim adamları hariç ülkenin yüzde doksanbeşinden daha fazla bilgiye sahibim.

  kitap evrimi karşılaştırmalı olarak anlattığı için hem sizin kafanızda oluşan soruları hem de evrimi anlatmaya çalıştığınızda insanların size verecekleri tepkiler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor.
  bu kitabı okuyarak türkiye'nin evrim teorisi ile önümüzde yüzyıl içinde mücadelesinin nasıl olacağını yordayabilirsiniz.

  kitap o kadar açıklayıcı ve o kadar güzel kategorize edilerek hazırlanmış ki hayran olmamak elde değil.

  hatta darwin okumadan önce bile bu kitabı okuyabilirsiniz.
  evrim teorisi ile ilgileniyorsan mutlaka oku.

  --- spoiler ---

  35 ülkede yapılan anketlerde evrim teorisini kabul etme oranlarında amerika'nın altında bir ülke var.
  acaba hangi ülke.

  --- spoiler ---