şükela:  tümü | bugün soru sor
 • radikal'de anne olmak isimli bir köşesi olan hanım.

  eskiden en gereksiz köşe yazılarının nasıl olabileceği hakkında kesin bir fikrim yoktu; sayesinde artık var. şu yazısı ikinci bir sibel arna vakası olmaya aday bence.

  not: kendisini tanımam etmem, sadece yazılarını okuyorum.
 • (bkz: mirgün cabas)
 • bu ayın vogue'undaki yazısını okuduktan sonra acıdığım kadındır. mirgün cabas'ın yapmadıklarına mazeret yaratmaktansa kendine çeki düzen verse bu yazıdaki zavallı hal ortadan kalkabilir.
  ayrıca (bkz: he's just not that into you)
  http://tiny.cc/tip1v
 • luzumsuzca kotulenen kadin. vouge'daki yazisi anne olmayi dusunen genc kadinlar icin kafa acici niteliktedir.
  ayrica mirgun cabas'in yapmadiklarini okuyarak he's just not that into you gibi bir sey dusunmek icin ekstra bir beyin gucune sahip olmak gerekir diye dusunuyorum. o mantikla babam da anneme not that into. oldu mu? bence olmadi.
  yazdiklarini popomla okusam boyle sacma seyler algilayamazdim herhalde. o yukaridaki yazisinda da elestirilecek bir nokta bulamiyorum. kadin diger yazilarinda annelik hakkinin doya doya yasanmasi icin daha uzun ucretli tatil icin savasiyor. ne var? begenemiyor musunuz basina gelen olaylari yazan sehirli kadinlari? okumayin o zaman. ya da siz de yazin bakalim size de veriyorlar mi x gazetede bir kose. vermediler mi? tuh bak, uzuldum yahu.
 • tam bir pimpirikli anne modeli. valla bu tarz bir yetiştirme ileride hiç iyi sonuçlar vermeyecektir orası kesin. o çocuk büyüyecek ve hijyenik fanusunun dışına çıkacak ve gerçek hayatı görünce tüm bildiklerine karşı çıkacak. aha şuraya yazıyorum.

  tatile çıkacaklarmış. bakın neler yapmış neler:
 • allah'ım neden demek istiyorum kendisine. hatta neden değil nasıl. o köşeye nasıl aldılar, kim gel yaz dedi, bu nasıl bir torpil. kendisi gibi aydın doğan'in gazetelerinde onlarca muadil yazar var. ya güzel kardeşceğizim aç bir blog orda yaz, bu ne böyle? kim billir o köşede yazabilmek için çırpınan nice fidanlar, kalem erbabları vardır ama gel gör ki 1 senedir "leyla"yı okuyorum, leyla aşağı leyla yukarı, leyla pırt dedi osurdu, leyla kaydıraktan kaydı, leyla hapşırdı, iyice leylaya bağladım amınakoyim.

  tamam evrim hanım size saygım sonsuz ama ertuğrul kürkçü'yü de okuyor bu gözler evrim sümer'i de aynı gazetede, çeşitlilik böyle olmamalı, birisi izah etsin, yol yordam filan göstersin.
 • mirgün cabas'ın çocuğunun (leyloş'un) anası.

  sayın evrim sümer'in yazdıkları için kullanılacak uygun kelime:kanserojen. yediğimiz gdolu, katkı maddeli gıdalar sağlığımızla yeteri kadar oynuyor zaten. bir de böyleleri üstüne cila çekiyor. iki köşe yazısında (?) şekerim tansiyonum fırladı. üçüncüde acile kaldırılırım diye tırstım da bıraktım.
 • canım,
  leyloş hayatının anlamı, küçük dünyanın en birinci harikası olabilir.
  çıkardığı diş eşi benzeri olmayan bi deneyim, yaptığı kaka aldığın en özel hediye olabilir.
  evet, tüm anneler seninle benzer hisleri yaşıyor da olabilir.
  ancak şöyle miniminnacık bir ayrıntı var ki o da dünyanın geri kalanın senin gibilerin* çocuğuna tahammül etmek zorunda olmadığı.

  çocuklu aile terörizmi zaten desteklenmeye hiç ihtiyacı olmayan bir ideoloji. her yer kendini ve çocuklarını çok özel hisseden, şipşirin(!) yavrularından ötürü imtiyaz sahibi olduğunu zanneden insanlarla dolu.

  bütün sene çalışıp tatilde bulduğu iki kuruşluk huzuru da geri kalan zavallılara çok görme. zaten ebeveyn bile değiller, hayatları çok boş...
 • yeni nesil sosyal medya anne. nasıl bir trend olduysa, sanki daha önce 70 milyon olarak kinder sürpriz yumurtadan çıkmışız da, bir hanım kızımız ilk defa doğum yapıyor ve çektiği acıyı, yaşadığı telaşı ve tattığı mutluluğu dur-durak, ölüm-felaket demeden, hergün hergün bize servis ediyor. sanırsın isa doğdu dünyayı kurtaracak.
 • belinde bir dövmeye sahip olan yazar insan.