şükela:  tümü | bugün
 • alakasız yer ve şekillerde karşılaştığım, sanırım bir grup insanın böyle alakasız bir şekilde düşüncelerini yaymak gibi bir amaca hizmet eden bir yazının ilk cümlesi. ama ben bu cümleyi okuduktan sonra geri kalanını okuyacak güce sahip oluyor muyum? hayır. olmadık yerlerde aklıma gelir oldu, her defasında gözümün önüne evrim teorisinin bir gece aniden cart diye çöküvermesinden sonra televizyonda geçen altyazılar*, sokaklara dökülmüş panik halindeki ateistler geliyor. hepsi panikle telefona sarılıyorlar, gsm operatörleri kitleniyor. bir abondone, bir baş dönmeleri.. tam bir kaos yaşanıyor. sonra benim karnıma ağrılar giriyor, bir bakmışsınız gecenin bi vakti kalkıp entry yazıyorum. insanlar böyle böyle deliriyor sözlük.

  - alo hilmi abi? iyi misiniz? orda çürümüş diyorlar?
  - sorma orhan çürüdü, şoktayız, panikteyiz.
  - napıyorsunuz abi?
  - panik yapıyoruz orhan, sürekli bir panik hali var. hani ben agnostiktim güçlü olmak bana düşüyor ama yengen perişan, çocukları aldı kuran kursuna götürdü, ben de birazdan günah çıkarmaya gidiyorum. siz iyi misiniz, baban, oğlun, kutsal ruh?
  - panik abi, herkes panik herkes atak. çürümez diyorlardı.
  - titanic’e de batmaz diyorlardı , olsun şimdi çürüdü ama belki ordan bir çiçeğin bedenine yürüyecek.. sordum sarı çiçeğe orhan, ah orhan
 • asparagas bir haber kesin ama varsa böyle birşey çözümü de hazır: haftanin her gunu baska dine inanmak
  (bkz: sus bana cevap verme)
 • potansiyel ekşi başlığı olurdu herhalde... * ne de guzel olurdu. tadından okunmazdı..
 • - turan abi sakin ol belki tam olarak curumemi$tir
  - titriyorum durduramiyorum manyak oldum karde$ (cama yumruk atar el kol kesilir)
  - ya ben de ne yapacagimizi bilemiyorum ama sakin olmaliyiz abi bi dur hele
  - duramiyorum yangin sondurucuyu getir ordan
  - abi naapcaksin yangin sondurucuyu
  - bilmiyorum ercan tela$ icindeyim gitti guzelim evrim teorisi
 • inanmanın inaçla ilgilisi olduğunu farkında olmayan birinin cümlesidir. inanç nasıl içten geliyorsa, inanmamanın da kökeni aynıdır. kimi zaman inanmamak için açıklamaya ihtiyaç duymaz, sadece inanmaz. nasıl tanrıya inanmak için bir sürü argüman öne sürülüyorsa ve hepsi tamamen tatmin edici değilse; benzer şekilde inanmamak için de öne sürülen argümanlar %100 tatmin edici değildir. inanç veya inançsızlık bilgi ile değil, içten gelenle ilgilidir.
 • - evrim teorisi çürütüldü ateistler büyük panikte
  - ne diyosun abi, hani alex ile konuştum haberler iyi demiştin
  - ah işte, teori bu, kitapta durduğu gibi durmuyor
 • ba$bakanlikta dugmeye basildi

  dun gece 7100 sayfalik evrim teorisinin curutulme belgeleri sonucu halk arasinda olu$an heyecan dalgasi ba$bakanlikta dugmeye basilmasina neden oldu. sokaklarda panik halinde ko$u$turup birbirlerine ve cevredeki vatanda$lara carpan ateist kokenli vatanda$lara kar$i polis geni$ guvenlik onlemleri aldi. gec saatlerde basin toplantisi duzenleyen ba$bakan tayyip erdogan "ben demi$tim" "ateistlerin ne du$undugu beni irgalamiyordu zaten" "ben ulkemi pazarlamakla sorumluyum" dedi

  tubitak olaganustu toplandi

  ya$anan olaylarin ardindan gozler yillardir daha ilk sayfalardan evrim muhabbetiyle lafa giren bilim ve teknik dergisine cevrildi. frp ortamindan, teleskoplarinin ba$indan ayrilamayan ve be$ yildir platonik oldugu hatuna uzulup kendini biraya vermi$ geeklerin toplantiya biraz gecikmesi ya$anan kaos ortamindan dolayi farkedilmedi. bazi tubitak cali$anlarinin aglamasi,
  bazilarinin inatla "curuyemez hoca derhal antitez geli$tiriyorum" diye bir yerlere ko$turmasinin ardindan curumenin en azindan ilk gecesinde kurumdan bir netice alinamayacagi farkedildi.

  camilerde kutlamalar sabahlara kadar devam etti

  yurdun ce$itli noktalarinda vatanda$lara lokum ve gulsuyu dagitan imamlar seccade yetersizliginden yakiniyor. bilhassa ya$li ateistlerin aglayarak camiye dalmasindan $ikayet eden imamlar ibadet kulturu olmayan ateistlerin le$ gibi ayakkabilariyla ortaligi mahvettiklerini, seccadelerin uzerinden camurlu camurlu caterpillar ve kinetix logolari temizlemekten biktiklarini kaydetti.

  ofkeli marksistler maymunlara saldirdi

  gulhane hayvanat bahcesine akin eden bir grup universite ogrencisi, maymunlara yonelik agir ithamlar iceren sloganlar atarak olaylar cikardi. bazi kafesleri ate$e veren kizgin toplulugu polis guclukle sakinle$tirdi. sakinle$en grubun hayvanat bahcesinde hayvanlara findik fistik atmayin uyarilarina riayet etmemesi sonucu gerginlik yeniden alevlenir gibi oldu.

  "evrim teorisi degil panik oldurur"

  bu sozler prof. dr. mehmet gotik'e ait. halkin sakin olup olaylara anlayi$la yakla$masini isteyen gotik, yurdun ce$itli yerlerinden gelen pencereden atlama, bungee jumping yaparken tela$tan ipi baglamayi unutma gibi olaylarin uzuntu verici oldugunu kaydederek "merak etmeyin refah partisi ve akp doneminde hizlanan cami in$aatlari meger iyiymi$ adim ba$i cami her taraf.. herkes ibadetini rahatca etsin." dedi.
 • darwin'in mezarında protesto..
  sınır tanımayan evrimci materyalistler örgütü mensupları darwin'in mezarına siyah çelenk bıraktılar. yapılan açıklamada ''yıllarca asılsız iddialarla kandırıldık, az daha imansız olarak cehennemi boyluyorduk, bu durumun sorumlusu bilim adamı kisvesi altında ateistliği teşvik eden darwin'dir'' ifadelerine yer verildi.

  diğer yandan tüm tv kanallarının peşinde koştuğu harun yahya, yazılı bir açıklama yaparak, 'ben demiştim demekten nefret ediyorum ama, ben demiştim' dedi.