• bilim her daim teoriler üretir. bu teoriler çok ciddi testlerden geçer ve kabul görürler. ama birçok bilim adamı da bu teorileri alt etmek için büyük bir hevesle saldırırlar. aksi yönde fikirler geliştirirler. ama bunları belli bir düzen ve disiplin içerisinde yaparlar. öyle oturdukları yerden sallamazlar, giderler dağın tepesine kazarlar, karda kışta araştırma yapar, devletin verdiği kısıtlı ödeneklerle (sadece türkiye' de değil, abd' de bile) ve kendi paralarıyla didinip dururlar. makaleler yazarlar, kanıtlarıyla birlikte tezlerini sunarlar. diğer bilim adamları bunları inceler, üzerinde çalışır, benzer çalışmalar yapar, açıklarını acımasızca eleştirip, eksik ararlar. sonunda yeni teori eğer gerçekten sağlamsa eskisi çürür, eskisin yerini alır. bilimin böyle işlediğinden habersiz bir şekilde, gerçeğinden sapmış dini inançlara sahip insanlarsa bilimin gösterdiklerini ve işleyişini görmezden gelip, bir teori çürütüldüğünde "ahah, nasıl koyduk ama?" moduna geçiverirler. halbuki bir teori çürümüş, ama onu çürüten başka bir teori gelmiştir. üstelik, bilimi izlemeyi dinsizlik olarak görür bu insanlar. sapmış ve hurafelerle dolmuş dini inançlarına (ki örneğin islamiyet hurafelere inanmayı yasaklar) ters düşen herşeyi din dışı olarak görüp, bunlara inananları da dinsiz ilan ediverirler. işte bu da ancak bu insanların söyleyebileceği bir laftır. halbuki evrim teorisine ateistler gibi, müslüman, hristiyan vs. de inanır. üstelik inanç gerçeği değiştirmez. sen evrim teorisine inanmıyorsun da evrim olmuyor mu? ben evrim teorisine inanıyorum da evrim teorisinin açıklayamadığı (eğer varsa ya da çıkarsa) bir durum gerçekleşmeyecek mi?
  • - kollarım sanki daha da kıllanmaya başladı..
    - benim de kollarım, bacaklarım kıl içinde, kıçım da kızarıyo gibi..
    - muzu uzatsana ordan, içim kıyıldı..
    - noluyo lam bize??
  • - lan teori çürümüş sıçtık ?
    - ya bırak ayak yapma bana
    - allah belamı versin çürümüş diyorum ya
    - hmm çökmüş evet. sen de az kaypak değilmişsin hacım.
    - sus sus ehehe
  • darwin'in teoriyi şekillendirdiği galapagos adaları boşaltılıyor. yetkililer bölgenin bundan sonra nükleer denemeler için kullanılacağını ifade etti.
  • - evrim degil lam, devrim teorisi dedim ben..
    - abi yillardir evrim teorisi diyodun?!
    - lam gotunuzden teori uydurmayin, tobe tobe..
    - ama abi?
    - devrim dedim ben, maymun devrimi..
  • -selamun aleykum haci ehehehe
    -üzerime gelme, fena yaparim bekir
    -sizin teori cokmus duydugum kadariyla eheheheh
    -küfrettirme sabah sabah.. seni ne ilgilendiriyor ki ?
    -dolayisla dinimizin güzelligini kesfet...
    - ulan kütük, sen dinini bilim ile mi kesfettin ? bilimsel olarak kanitlara bakip bir zaman sonra "sanirim dogru olan bu" deyip namaz mi kilmaya mi basladin. yoooo.. o zaman bilim seni neden ilgilendiriyor ?
    -ben uc yasimdayken herseyi kavradim, bes yasinda namaz kilmaya basladim, sen hala dogru yolu bulamiyorsun, üzülüyorum senin icin eheheheh
    -muhtemelen 8 yasinda evrim teorisinin anlamsizligini kavramissindir, 12 yasinda bu dünyanin mutlak bir sekilde kendiliginden olusamayacagina dair inancin gelismistir. hepsi de gayet bilimsel, mantiksal. bak koca cografyanin hepsi bilim ile hasir nesir ver bu yuzden yuzde 90'lara varan "ayni secim" soz konusu. gerci diger tarafta yuzde doksanlara varan baska bir secim var. bilimsel hepsi de. anasindan dogar dogmaz belirli olgunluga erisip hepsi bilimsel inaniyorlar sanki de "bilimsel olarak coktu huuuuuu" diye... git allasen git..
    -abi oyle cetrefelli konusma, kaybettin iste kaybettin coktu olm evrim teorisi alalalal
    -muna kodum sanki mac kaybettik. takim tutar gibi..
    -abi uzatma. amma demagojik adamlarsiniz. evrim teorisi coktu, geliyon mu camii'ye. bak sizin tayfadan necip de gelecek
    -20 yilda evrim teorisine inandi, iki saniyede muslumanligin bütün dinler arasinda en makbul oldugu sonucuna gelmis necip.
    -adam olmazsin olm sen. allah'a emanet, kactim.
  • "artik önümüzdeki teorilere bakıcaz " - ateist şirin
  • - abi evrim teorisi çürütülmüş, oğlum ne yapacağımı bilmiyorum, panikteyim.
    - süper abi, gel öpücem alnından.
    - lan neresi süper bu kadar yıl yaydık bir tarafı.
    - oğlum bugünkü biyoloji sınavı iptal o zaman.
    - vay babayın kemiğine ben bunu hiç düşünmemiştim.
    - tabi oğlum şimdi safları sıklaştır cemaat dışarıda kalmasın.
    - peki abi.
hesabın var mı? giriş yap