şükela:  tümü | bugün
  • birçok kişinin içine düştüğü yanılgı hali.
    öncelike bahsimizin darwinist evrim teorisi için geçerli olduğunu söylemekte fayda var. türden türe geçişin olduğunu iddia eden teori.

bilimle yatıp bilimle kalkan evrim teorisine inanıyorum veya inanmıyorum sorularını bile komik ve çağ dışı bulup bu teorinin inanılıp inanılmayacak bir mevzu olmadığı söyleyenler bilimselliğin değişmez üç ayağını nasıl gözden kaçırıp bilime en büyük darbeyi vuruyorlar hayret etmemek elde değil.

bu teorinin ( türden türe geçişi iddia eden ) şu özellikleri taşıdıktan sonra bilimselliği iddia edilebilir. bakın henüz doğruluğunu veya yanlışlığını konuşmuyorum bile :) önce bilimsel olması gerekiyor dmi. neydi bunlar ?

1. test edilebilir olması.
    2. tekrarlanabilir olması
    3. gözlemlenebilir olması

200 milyon yıl önce olduğunu iddia ettiğin bir durum var. yukarıdakilerden birini bile gerçekleştirebildin mi?

bir canlıda bulunduğu ortama ayak uyma babında bir takım değişiklikler olabilir. ama sen bu gerçeğin üzerine kesinlikle kanıtlayamayacağın test edemeyeceğin tekrarlama yapamayacağın gözlemleyemeceğin 10 milyon yıl öncesine ait olduğunu iddia ettiğin komik hikayeler silsilesini bina edemezsin. ve buna bilimsel deyip biraz daha komik olamazsın.
  • "bakın henüz doğruluğunu veya yanlışlığını konuşmuyorum bile :)"

lan sikik, öncelikle "bilimselliği iddia edilebilir" dediğin mevzuyu öğren, ondan sonra çık burada caka sat. 200 milyon yıl önce olduğunu iddia ettiğim bir şey yok. böyle bir şey var zaten.

ayrıca thomas paine demiş ki: mantığını kullanmayı reddeden biri ile tartışmaya girmek, cesede ilaç tedavisi uygulamaya benzer. sen ay'ın ikiye yarıldığına inanan bir adamsın, oturup da seninle evrimi tartışmayalım istersen?
  • bilimsel demiyoruz ki, zaten dinsel!
    (bkz: cabir bin hayyan)
    (bkz: cahız)
    vd.

meraklısına ek özet;
    https://www.google.com.tr/…i-islam-dusunurleri/amp/
  • 200 milyon yıl önce bir anda olup bitmiş bir olay değildir. suan bile devam eden bir süreçtir bu. mesela dinozor fosillerini inceleyerek günümüz hayvanları ile karşılaştırarak çok net bir şekilde kesin sonuca varabilirsin. dinozorlar ile birlikte kanıtlanmış bir teoridir. ha bu evrimdi, big bang dı "bunları tanrı yaptı evrim arkasındaki tanrı'dır" dersen bir düşünürüm. " olabilir lan aslında" diyebilirim. ama evrim yok dediğin an millet kıçı ile güler sana. artık aşın bunları kendinizi eğitin. zir cahil kalıp badem bıyıklarınız ile sağda solda başlık açmayın. insanları kendinize güldürmeyin
  • (bkz: evrim teorisi)