şükela:  tümü | bugün
196 entry daha
 • pek çok olandır. birkaç tanesini sıralarsak,

  1. evrim ilkelden komplekse doğru geçiş sürecidir. oysa ki, modern insanın ortaya çıkışından sonraki dönemde, ki bu yaklaşık 1.5 2 milyon yıldır bulunan kanıtlara göre, evrim sürecinin devam ettiğini gösteren hiçbir bulgu yoktur.

  2. ihtimallerin sonsuzluğudur. şöyle ki, nasıl ortaya çıktığı evrimciler tarafından hala açıklanamayan ilkel dünya şartlarında atomik yapıların gelişigüzel yanyana dizilerek canlılık belirtisi gösterebilen bir organizma oluşturup daha sonra bu organizmaların bir araya gelip çok hücrelileri oluşturduktan sonra kendi aralarında da üreyebilmeleri vesaire vesaire bir sürü ihtimal içinde ihtimalden sonra bugünkü dünya formlarının ortaya çıkmasıdır. ulan tavla oynarken bile her attığı 6 gelen adam yok.

  3. doğal seleksiyon sonucu güçlülerin ayakta kalması ve zayıfların ortadan kalkmasıdır. evrim bunu ilk başta çok kullanmıştır. ama zayıf türler hala hayatta, evrime gore bunlar yok olmalıydı.

  4. modifikasyon, canlıların bulundukları ortama göre şekillenmesidir. iddia edildiği gibi kutup bölgesine giden ayıların kutup ayısı olduktan sonra ya da önce başka bir canlıya dönüşmeleri durumu olmamıştır ya da bunu gösteren hiç bir durum yoktur. olduysa kendi kendine mi durdu?

  5. evrim teorisinin sürekli dayanaklarını değiştirmesidir. bir ara insanın köklerinin uzaydan geldiğini iddia edenler de vardı. açıklayamayınca bahane çok.

  6. evrim ilk ortaya atıldığından sonra bile bizzat teori olarak birçok evrime uğramıştır. vaktiyle maymunun insana evrilmesi evrimin temel iddiası iken zamanla bir kısım evrimciler aslında iki türün ortak atalardan geldiğini iddia etmişlerdir. hatta bazı densizler bunu söyleyince evrimin hiç bir zaman insanların maymundan geldiğini söylemediğini iddia ediyorlar. mesela burda her iki iddiaya da değinmiş. yine evrimi savunuyor ama maymundan gelmenin ortak atalardan gelmekten daha makul olduğunu söylüyor ve neticede evrim dolayısıyla bütün canlılarla ortak atalardan geldiğimizi söylüyor. bu national geographic makalesinde ise gorillerin insanlara evrimsel olarak daha yakın olduğunu iddia ediyor. ortak atalar diye birşey geçmiyor. dolayısıyla teori tam olarak oturmuş ve oturacak gibi de değil, sürekli kayıp parçalardan söz ediliyor ama bu parçalar hiç bir zaman tam olarak ortaya konamasa da hic bir zaman da altta kalmayı kabullenemiyorlar.

  bahane çok ancak açıklığa kavuşan birşey yok.