şükela:  tümü | bugün soru sor
 • müfredattan çıktı diye evrim geçirmeyi bırakmamalıyız, yolumuz uzun henüz homo neandartalis mediterranus olmamız için çok çabaya ihtiyaç var, hedef 2023.
 • "yine de dönüyor.."

  galileo galilei
 • ülkenin geleceği için atılan karanlık adımlardan biridir. zaten halihazırdaki müfredatta öğrencilere adam akıllı öğretilmiyordu. çoğu nokta geçiştiriliyordu. müfredatın öğrenciye vermesi gereken şey muhakeme yeteneği ve bu yeteneği kullanabileceği konular olmalı. biz zaten baştan muhakame yeteneği kazandıramıyoruz okullarda. eğitim öğretim diye ezberi, test usulü soru çözmeyi alıştırıyoruz. dolayısıyla öğrenciler farklı bilgileri harmanlayamıyor, bilgisine farklı açıdan bakıp bambaşka konulara bağlayamıyor. yani yöntemi hatalı olan eğitim ve öğretimde, üzerine tartışabilecek ender ve kıymetli konulardan birini çıkartarak öğrencileri iyice düşünmemeye iten müfredat değişikliği
 • tersine evrim geçiren toplumumuz için şaşırılmayacak durumdur.
  halbuki bakınız ne güzel de kanıtıyız evrimin (bkz: tersine evrim)
 • yaratılışçı düşünceye inanan biri olarak evrim teorisine inanmam, kendimce ispatlarım da vardır. ancak dünya üzerinde bu denli ses getirmiş, varlığıyla yokluğu hala tartışma konusu olan önemli bir konunun müfredattan çıkartılmasına da karşıyım.

  inanmayabilirsin ama kendini geliştirmek, gelecek nesilleri de geliştirmek istiyorsan karşı görüşü rahat bırakman gerekmektedir.

  şu an toplumda çok sayıda cahil, andaval, hödük vs. olmasının nedeni karşı görüşü tasvip etmeyip, güç yetirtiğince aşağılamak ve susturmaya çalışmaktır.

  edit: "kendimce olan ispatları" ifadesinden bilimsellik ve açıklama bekleyen arkadaşlar kafanız mı güzel? madem evrim teorisi bilimsel değil benim kendime olan açıklamam seni niye bu kadar gerdi!
 • varlığı ile yokluğu hemen hemen hiç bir bilim otoritesinin araştırma konusu olmayam bir teorinin müfredattan çıkarılması.

  yazarlarımızın kendince olan kanıtlarını bilimsel olarak açıklamaları dileğiyle.
 • afganistanın 80lerde geçirdiği değişimin yeni halini türkiyenin geçirdiğinin örneklerinden birisi.
 • fen, teorik ve pratik bilimi öğretmenin ve özellikle biyolojiyi öğretmenin yolunu tıkamaktır.
  gelecekte kafası karışık doktorlar ve bilim insanları yetiştirmektir..
  sen bilirsin annem, evrim okumamış bir doktora giderseniz kader- kısmet diye okuyup üfleyip sizi olduğu gibi eve geri gönderir..
  hayır böyle böyle inançlı bir milleti de soğuttunuz din- iman işinden..
 • hiçbir etkisi olmayacaktır. internet ve medya varken hele.

  ben internetten öğrendim evrimi. okulda zaten hayatta işe yarayacak ne öğrenilirki ?

  ingilizce öğretiyorsun adama. o dille istediğini öğrenir.