şükela:  tümü | bugün
  • orta yolcu "ılımlı" arkadaşları belki üzecek bu durum ama gerçek olandır. nasıl ki saygın bir gazetede "yer çekimi diye bir şey yok." diyemezsen doğruluğu deney ve gözlemlerle sabit bir olgu olan "evrim" hakkında da boş beleş yorum yapamazsın. böyle orta yolcu halinizle de ne seküler taraf sizi kabul eder ne de şeriatçıların gözüne girebilirsiniz.
  • ben bu zamana kadar herhangi birinin evrim yok dedi diye darp edildiğini, fikir beyanından dolayı gözaltına alındığını, sabaha karsi evlerinin basildigini, ne bileyim 3 5 yıl olumsuz koşullarda hapis yatip dava tamamlanmadan öldüğünü duymadım görmedim.

evrim yok demek gayet de ifade özgürlüğüdür. en azından medeni bir tartışmanın tarafı olarak bulursunuz kendinizi. "vatan haini" olmazsiniz mesela...
  • big bang yok diyen celal hocaya ne diyeceğiz o zaman? celal hoca bile, teorinin ne olduğunun farkında ve işine geleni reddediyor. bir tek bizim asalak. çomar ateistler farkında değil. hatta bunların bir kısmı evrim kanundur, evrim teorisi bu kanununa deliller sunar filan diyor lan. çok bağırınca, çok dillendirince evrim kanun olmuyor alooo. yobaz çarpı yobaz, çomar çarpı çomar.
  • (bkz: yaratılış kongresi)

böyle bir şey var gördün mü sözlükçü? dikkatini çekmedi herhalde. bırak ifade özgürlüğünü adam üstüne bilimsel(!) sempozyum yapıyor lan. "akıllı tasarım" falan gibi kılıfına da uydurulmamış, direkt "yaratılış". şuna gıkını çıkaramaz hale gelmişsen atı alan üsküdar'ı geçmiş demektir, gerisi hıım ne diyor siz jöntürkler, ach ja, goygoy.
  • -yer çekimi yoktur- demek ne kadar ifade özgürlüğü ise -evrim yoktur- demek de o kadar ifade özgürlüğüdür.

maalesef demokrasilerde insanların saçmalama özgürlüğü de var. bu da onlardan biri işte.

aslan, kaplan, leopar, çita gibi büyük kediler; insan, goril, orangutan, şempanze gibi büyük primatlar ve daha birçok canlı arasındaki müthiş benzerliği ve değişen koşullara farklılaşarak adapte olmayı göremeyen adam olsa olsa gerizekalı olur. başka bir izahı yok.

bakterilerin, virüslerin ve buna benzer mikroorganizmaların çok hızlı bir biçimde evrim geçirmesi ve aşılara, ilaçlara karşı direnç kazanması da bu insanlar için bir şey ifade etmiyor.

çünkü bunların cehaleti öğrenilmiş cehalettir.