şükela:  tümü | bugün
  • tüm evrimcilere ve ateistlere saygım sonsuz. başlığı biraz esprili açtım, kızmayın, siz lanetlisiniz, yeriniz cehennem gibi saçmalıklara hiç girmem, ama nedir bu allah kelimesini duyar duymaz söyledikleriniz?

cnn türk'te türkiye'nin değerli bilim adamlarından prof.dr. mehmet ceyhan, malum konu koronavirüs ile ilgili yaratılışçılık çerçevesinde inancı gereği bir şeyler söyledi. vay sen misin bunu diyen? birkaç entry önce övenler küfür kıyamet...

yapmayın evrimciler yapmayın. richard dawkins'in bir karton ve bir el feneriyle yapmış olduğu gözün evrimleşmesi simülasyonuna bir şey diyor muyuz, yok demiyoruz. bir hücreye- o hücre nereden geldi sorunsalı- ışık değmiş ve göz oluşmuş, hem de rastgele... güzel; siz, evrime inanabilirsiniz, mehmet hoca da bu konunun bir de böyle bir boyutunun olabileceğine inanabilir.

birbirimize küfür etmeden, saymadan yaklaşırsak daha iyi anlaşırız diye düşünüyorum.

insanların inancına arap mitolojisi derseniz, kendi inandığınıza hakaret edersiniz. evrenin, tesadüfen oluştuğuna, bu inanılmaz dengenin rastgele gittiğine inanmanıza saygı duyuyor ve tüm inanmayanları sevgiyle karşılıyorum.