şükela:  tümü | bugün
 • eğitimliler arasında bile sayıları epeyce fazla olan ve bende artık tiksinti uyandıran insan türüdür.

  tiksinti duymamın sebebi bu insanların cehalette ısrar etmesi ve imkanları olduğu halde gerçekleri öğrenme konusunda isteksiz olup saçmalamakta bir beis görmemeleridir.

  evrim, bir dini inanç veya felsefe değildir. bilimsel ve biyolojik bir gerçekliktir.

  varlığını anlamak için de çok şey okuyup öğrenmek gerekmez sadece. eski çağlarda bilim ve teknoloji hiç gelişmemişken de birçok insan canlılar arasındaki müthiş benzerliği keşfetmiş ve evrimin varlığını dile getirmişlerdir.

  evrim ile alakalı ilk saptamalar charles darwin tarafından değil antik yunan kentlerindeki düşünürler tarafından dile getirilmiştir. neticede dünyayı biraz olsun görmek ve bilmek evrimi hissetmek için yeterlidir.

  bugün aslan, kaplan, leopar ve çita gibi büyük kedi türlerini yanyana koyduğunuz zaman aradaki müthiş fiziksel benzerlikleri görmemek için kör ve buradan bir sonuca varamamak için aptal olmanız gerekir.

  benzer şekilde yılan türlerini ve bacaklı sürüngenleri düşünün. komodo ejderi ile bir yılan arasındaki benzerlik müthiştir.

  yani konuşulacak çok şey var.

  o yüzden yer çekimi kadar gerçek bir olguya üniversite mezunu olmasına rağmen -ben inanmıyorum- demek sadece cahil olmakla değil aynı zamanda art niyetli olmakla mümkündür.
 • aa "evrime iman" ateizmin en temel kuralı halbuki