şükela:  tümü | bugün
 • artık bilim çağını yaşıyoruz. "tanrı" düşüncesini zihinlerimizden tamamen atmamız gerekiyor. varolan her şeyi evrime borçlu olduğumuzu bilmek zorundayız. böyle düşününce, bilim bize, evrimin mucizelerinin tanrıların mucizelerinden daha büyük olduğunu ispatlıyor.

  evrimin özellikle üç mucizesi beni kendine hayran bırakır. bunları bilim dünyasına armağan etmek, bir insanlık görevidir. öyleyse neden bu görevden kaçınayım:

  1 - evrim, "görme", "işitme" gibi subuti sıfatları olmamasına rağmen canlıların renkleri görmesi için gözü, sesleri işitmesi için kulağı yaratmıştır. böylece canlıları varlığı algılar hale getirmiştir. bu, çok büyük bir mucizedir.

  2 - evrim, kendisi şuursuz olmasına rağmen şuuru ve şuurlu varlık'ı yaratmıştır. böylece kendi kendini idrak etmediği halde, onu idrak edecek, düşünecek, onun büyüklüğünü anlayacak ve onun yeryüzündeki halifesi olacak insanı dünyaya getirmiştir. bu daha da büyük bir mucizedir.

  3 - ama en büyük mucize, hiç şüphesiz kızlık zarının yaratılmasıdır. bütün canlılar arasında bir tek kadında bu mucizeyi görürüz. böylece kadının, diğer bir çok dişiden farklı olarak, yapısında şırfıntılık olduğunu, ona güvenilmemesi gerektiğini insanoğluna öğretmiş ve ilk gece kanını kutsal kılmıştır.
 • kızlık zarını da, kızları da, erkekleri de allah yaratmıştır evrim değil. evrim diye bir şeyin allah'a ortak koşulduğunu apaçık görmek bizim gibi allah'a inananların büyük ibretler almasını sağlıyor. adamlar allah'ın mucizelerini evrim mekanizmasının yaptığını düşünüyorlar. allah'ın özelliklerini evrime yüklemişler. bunlara, evrim başlamadan önceki süreci kim yarattı o halde diye sorsan apışıp kalıverirler. şu videoda dawkins'in kalakaldığı gibi.

  evrim teorisi sorgulanıyor belgeselini öneririm arkadaşlar, bir saatlik bir belgesel. yaşamın, kör tesadüfler sonucunda değil, bilinçli ve kudretli bir tasarımcı tarafından nasıl kurulduğunu anlatıyor: https://www.youtube.com/watch?v=cda8migoe-s

  edit: müslüman olmak evrim teorisine karşı olmayı gerektirmez. konuyla ilgili müslüman bir bilim insanının şu videosu izlenebilir:
  https://youtu.be/ptn5szc1azo
 • bütün canlılar arasında gelişimine göre fazla erken, hassas ve muhtaç doğan ve içgüdüleri fazla gelişmemiş olan insan dişisinin hijyenik korunmasıyla alakalıdır.

  edit: ve bütün canlılar özeldir, hepsinde diğerinde olmayan bir şeyler vardır.
 • (bkz: başlıklarını engelle)
  allah razı olsun
 • sizin gibi işsizlerin, zarla yatıp-zarla kalkacağını bilseydi, inanın yaratmazdı.
  sol frame'in son zamanlardaki özeti; evren ve kızlık zarı, bekareti önemsemeyen erkek, bekaret ve dedeler, bekaretim sensin, bakir misin bakire mi, evlenmeden verenler

  bir bitin artık amk.
  bekareti bir kenara bırakıp, o ana kavram olan "evrene" kafa yorun biraz da.
  sırlarını çözmeye, ilerlemeye çalışın..
  ama nerde dimi?