şükela:  tümü | bugün
  • günler sonra gelen isyani edit: tecavüz, türban, batman, instagram, bira, bim, turkcell ve daha bir sürü çok önemli konunun gerisinde kalarak destekçi bulamayan kampanya. evet ülkemize şu az önce saydıklarım lazım en çok onları konuşmalıyız evet.

-hükümsüzdür-
    gün geçmiyor ki sözlükten yeni bir kampanya fikri çıkmasın. efendim birçoğunuz tarafından linç edileceğimi bildiğim halde bu kampanyayı başlatma fikrine karşı koyamadım şöyle ki sözlüğü batırıyoruz turkcell i batırıyoruz gibi kampanyaları ilk üç gün ben de destekledim ancak bunlarla bir yere varılmaz, bu kampanyalar parlak bir fikir parlak bir alternatif olmadan kimseye yarar sağlamaz. ancak bir şeyler yapılırsa belki bu kampanya faydalı olabilir.

öncelikle evt s1 nedir ?

elektrikli prototip otomobil modelidir. evt motor aş tarafından geliştirilmiştir. ancak firma faaliyetlerine son vermiştir.

web sitelerinde yapılan açıklama şu şekildedir.

evt motor destek gelmediği için faaliyetlerine son vermek zorunda kalmıştır. evt s1'in akıbeti devrim arabaları gibi olmuştur. bize manevi destek veren halkımıza teşekkür ederiz.

bir çoğumuz televizyonlarda gazetelerde gördük öyle tanıdık bu aracı fazla da popüler oldu bana göre ancak bu sessiz gidişine gönlüm el vermedi. bu proje için harcanan emek ortaya çıkan ürünün beklediği değeri görmemesini kabullenemedim. araç için gelen eleştirilere bakarsanız durumun ne kadar komik olduğunun farkına varırsınız umuyorum.

sonuç olarak bu aracı sokaklarda görebilmek istiyorum ben arkadaşlar. bu ya da bunun gibi projeler bu şekilde raflara kalktıkça ülkeye sözlüğe geleceğe olan inancım kayboluyor, sizde de öyle olmuyor mu ?
    -hükümsüzdür-
  • projenin hangi aşamada tıkandığını, sponsor bulup bulamadıklarını varsa sponsorların neden daha fazla destek vermediklerini ve özellikle pazar planlarını bilmek lazım, ne zaman üretim düşünüyorlardı, kampanya başarılı olsa yılda kaç araç üretebilecekler, sadece işletme maliyetlerini çıkarmak için aracı kaç tl'den satacaklar, proje kapsamında aldıkları kaç patent var vs. kaldı ki eğer batarya dışarıdan gelecekse zaten belirli bir maliyetin altın düşmez.

evt motordan yazarlar varsa onların vereceği bilgilere göre bu proje olmasa bile ikincisi desteklenebilir veya sponsor bulunması için ekşi de kampanya başlatılabilir. internet sitesine bu kadar sade bir açıklama koyduklarına göre muhtemelen şu an için projeyi fizibil görmüyor da olabilirler.
  • (bkz: kickstarter)
  • projenin başındaki doçente facebook üzerinden mesaj attım. cevap yok.
    araç ilk tanıtıldığında, "sakın devletten bir şey beklemeyin, kendinize yurtdışı bir sermaye bulmak için yola çıkın" dedim, oturup "devletten yardım bekliyoruz" dediler...
    kendi düşen ağlamaz.
    bu kadar çaba ve emek ver, elinde hiçbir şey olmasın.

geri zekalı milletiz. harbiden salağız.
  • keske devlet su cakma saab'a o kadar para verecegine buna yatirim yapsaymis. ebleklik boyle birsey. vizyonsuz, bilgisiz hatta halde cuval tasiyacak adamlar devlet yonetiyor. neymis adamlarin alni secde goruyormus. o secdeyi rulo yapip uygun bi yere montelesinler bari. kiclari da secde gormus olur. randiman artar.
  • ülkemize yapacağı katkılar görünenin çok ötesinde olan, peşine düşülmesi gereken kampanya.
  • her aklıma geldiğinde canım sıkılır bu konuya.. vazgeçmek, pes etmek kolay olandır her zaman ve önemli olan her koşula rağmen mücadeleye devam etmektir. bu arkadaşları bu güzel projeleriyle tekrar görmek istiyoruz.
  • ekşisözlük'de neden ses getiremediğini anlayamadığım kampanya.