• projenin hangi aşamada tıkandığını, sponsor bulup bulamadıklarını varsa sponsorların neden daha fazla destek vermediklerini ve özellikle pazar planlarını bilmek lazım, ne zaman üretim düşünüyorlardı, kampanya başarılı olsa yılda kaç araç üretebilecekler, sadece işletme maliyetlerini çıkarmak için aracı kaç tl'den satacaklar, proje kapsamında aldıkları kaç patent var vs. kaldı ki eğer batarya dışarıdan gelecekse zaten belirli bir maliyetin altın düşmez.

evt motordan yazarlar varsa onların vereceği bilgilere göre bu proje olmasa bile ikincisi desteklenebilir veya sponsor bulunması için ekşi de kampanya başlatılabilir. internet sitesine bu kadar sade bir açıklama koyduklarına göre muhtemelen şu an için projeyi fizibil görmüyor da olabilirler.
  • projenin başındaki doçente facebook üzerinden mesaj attım. cevap yok.
    araç ilk tanıtıldığında, "sakın devletten bir şey beklemeyin, kendinize yurtdışı bir sermaye bulmak için yola çıkın" dedim, oturup "devletten yardım bekliyoruz" dediler...
    kendi düşen ağlamaz.
    bu kadar çaba ve emek ver, elinde hiçbir şey olmasın.

geri zekalı milletiz. harbiden salağız.
  • (bkz: kickstarter)
  • yerli otomobil diye milleti kandırdıkları, muhtemelen sadece brandası yerli olan prototipler yerine gerçekten yerli olan bu otomobile destek verilse keşke.
  • ekşisözlük'de neden ses getiremediğini anlayamadığım kampanya.
  • ülkemize yapacağı katkılar görünenin çok ötesinde olan, peşine düşülmesi gereken kampanya.
  • keske devlet su cakma saab'a o kadar para verecegine buna yatirim yapsaymis. ebleklik boyle birsey. vizyonsuz, bilgisiz hatta halde cuval tasiyacak adamlar devlet yonetiyor. neymis adamlarin alni secde goruyormus. o secdeyi rulo yapip uygun bi yere montelesinler bari. kiclari da secde gormus olur. randiman artar.
  • evt s1'in web sitesinde projeyi neden bıraktıklarını aynen şöyle yazmışlar:

"evt motor destek gelmediği için faaliyetlerine son vermek zorunda kalmıştır.
    evt s1'in akıbeti devrim arabaları gibi olmuştur.
    bize manevi destek veren halkımıza teşekkür ederiz."

t: yerli elektrikli spor otomobil.

(bkz: evt s1)
  • hemen altıma imzamı basacağım kampanyadır.
hesabın var mı? giriş yap