şükela:  tümü | bugün
  • ev-kur benzeri bir oluşum, zincir mağaza.
  • insani icine girdigine girecegine pisman eden magaza.

on taksitle alacaginiz bir mal icin sizden dev gibi bir sozlesme formu doldurmanizi isteyen (emekli sandigi sicil numaranizi bile istiyor adamlar!) ve para verip satin aldiginiz seyi size vermeyip eve gondermekte israr eden, sattiklari her sey piyasaya gore zaten cok pahali olan, ustune ustluk yaninizdaki buyukannenize "istersen burdan almayalim, bak ben bulmustum zaten sana, bir suru prosedur var. vermeyecekler de vantilatoru simdi zaten." diyecek olursaniz ellerini beline koyup "hanimefendi de avukat galibaaaaggg" diyen tezgahtarlara sahip, cildirtan, soyleten, cileden cikaran yer. ustune ustluk ust kat ofise cikip "bu yapilan saygisizlik. elemaninizin ozur dilemesini istiyorum" dediginizde "ne var be, bana soyle" diyen, agzinizi actiginiz anda da "ne dinleyecegim lan seni" diyen, gobegine kadar acik gomlek dugmeleri ve killariyla karsinizda duran bir magaza muduru ve "sen de mudahale etmeseydin" diyen bir tezgahtar. sorunun tavirlari oldugunu anlatmak bir yana dursun, adamlar cikarken arkamdan "git ucuzunu bulduysan ordan al" diye bagiriyorlardi. tey teey.

insanliktan nasibini alamamislarin satis yaptiklari yer. urunu bedava verseler gitmeyin. ama zaten vermezler. o yuzden hic gitmeyin.
  • müşterilerine verdikleri sorunlu ürünü iade almayıp tüketici kanununa göre böyle bir hakkın olmadığını iddia eden firma. bu yaklaşım da * oldukça pratik olduğu söylenebilir.
    bir de web sitesinin olmamasi da gozumden kacmadi degil.
  • http://www.sikayetvar.com/…/?typex=1&q=evve&x=0&y=0

rekor sayıda şikayet yakalamış firma.
  • 2. nesil evkur.
  • iki ay önce yemek odası aldım buradan, teşhir ürünü olduğu için yaklaşık 600 liralık bir indirimle aldım ürünü, ama evve son anda bana bir güzellik yaptı ve sıfır ürün gönderdi, montajı yapan arkadaşta gayet becerikli bir marangoz ustası çıktı işin güzeli, hatta vida eksikliği yüzünden çıkan ufak bir sorunu halletmek için o firmadan ayrılmış olmasına rağmen geldi, para bile almadan halletti. artık ailemizin hatta sitemizin marangozu olduğunu söylememe gerek yok sanırım. burda yazılanları okuyunca çok şaşırdım galiba bir tek bana iyi bir hizmet sunmuş firma kendisi. ama tekrar gözüm kapalı alışveriş yaparım sözlük.
  • şu an yarattığı öfkeyi boşaltacak yer aradığım mağazalar zinciri.

gitmeyin! hiç bişi almayın buradan! maltepe'de bu evkur istanbul avm ve türevleri aynı caddede aynı yol üstünde dururlar. annem de hiç usanmadan gidip alışveriş yapar. daha önce yaptıkları aptallığı bugün de yaptılar iş günümün yoğunluğu yetmezmiş gibi bir de vaktimi çaldılar!

ne yaptılar peki? aydan aya düzenli şekilde ödenen taksit sahipleri de dahil olmak üzere bütün maltepe müşterilerine özetle bir avukat ağzından "bugün saat 12:00 ile 18:30 arasında size ve kefillerinize icra gelecek" smsi attılar. evet bu mallığı yaptılar! efendim bu bilgi işlem hatasıymış, sırayla mesaj herkese gitmişmiş! gerizekalı! benim annem şeker hastası, ben canını sıkacak bişiyi söylemeden evvel kılı kırk yarıyorken sen böyle bir mesajı nasıl umarsızca atarsın?! hadi yolladın gitti, hemen sonrasında bi yanlışlık bi özür bi bişi mesajı atsana!

ve bunu ilk kez yapmadılar. böylesine kendini bilmez işini bilmez aptallarla çalışan hatasını telafi etmek kenarda dursun, özür dileme zahmetine bile girişmeyen bu zinciri batasıca yerden alışveriş yapacağınıza, marangoza gidin, züccaciyeye gidin, başka bir yere gidin. bunlara para kazandırmayın! batsınlar!
  • bugün "iphone 4s 499 tl" diye mesaj atıp "olur mu lan öyle şey?" diye arayıp sorduğumda; yüzsüzce "iphone 4s 3000 tl, 499 tl peşin, kalan 2500'ü 3 taksit yapıyoruz" diyen tükkan. müşteriyi yanlış yönlendirmenin bu kadarı!
  • tek bir çöp satın almamama, hakkında hiçbişey bilmememe, varsa eğer dükkanlarının önünden bile geçmememe rağmen aylardır beni bi gsm numarasından sms yağmuruna tutan firma. en son attıkları mesajda güya adıma kayıtlı bir alışveriş kartı varmış ve ona 2 bin küsür lira puan yüklemişler. ama adımı soyadımı da yanlış yazmışlar(gerçi 2 harfle ıskalamışlar ama) ehe ulan hadi hepsini geçtim, adımı soyadımı nerden biliyosunuz lan?
  • kesinlikle uzak durulması gereken firma.
    taksitle yapılan alışverişte, taksiti sadece 1 gün geçince hergün istisnasız icraya vermekle,evimize hacze gelmekle tehdit eden mesaj atan firmadır.

en son gönderdiği mesajı yazıyorum. ödeme günü sadece 1 gün geciktiğinde gelen mesajdır:

"yetkili icra müdürlüğünden haciz yolluğunuz yatırılmış olup ödenmiş taksitleriniz de geçersiz sayılıp icraya gelinecektir. av. nazir gözel"

3. günde gelen mesajı yazıyorum:

"yetkili icra müdürlüğünden haciz yolluğunuz yatırılmış olup bugün saat 10:00 ile 14:00 arası ev haczinize başlanacaktır"

taksit tutarı 18 tl dir. kadınların herşeyi taksitle alma merakından kaynaklı saçma sapan firmalarla muhatap olmamıza sebep olmuştur.

"kardeşim sen de neden taksidini 4 gün geciktirdin"
    diyenler olacaktır. şehir dışındayı hatta 1 hafta daha ödeyemicem.
    yakında 1 haftanın sonunda ölümle tehdit etmeye başlayacaklar diye çekinmeye başladım.
    kredi kart numarası verdim karttan çekemeyiz nakit vermeniz gerekir dediler.