şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın varlığından çooook önce tanrıların eğlenmek için yarattığı fantastik bir ortamda oradan buraya, buradan da şuraya gidip duran şampiyonları oynayabileceğiniz, white wolf tarafından piyasaya sürülmüş, d10 sistemiyle oynanan rpg oyunu.

  tam ismi "exalted: the bimemne" olan, bilmemne kısmında ne olduğunu henüz bilmediğim oyun ismi

  edit: güvenilir kaynaklardan** aldığım bilgiye göre ismin sonunda bir "the ..." kelimesi yoktur. yanlış bilgi için özür diler, sürç-i lisanımızın affolmasını umarız.
 • tadina doyum olmayan whitewolf* setting i.

  tam olarak hikayesi ise şöyledir;
  tanrilar kendi aralarında tanri oyunları oynamaktan sıkılıp eğlenmek için dünyayı yaratırlar. ama bir süre sonra aldıkları bu sorumluluk onları sıkar, eskisi gibi oyunlarına geri dönmek isterler. bunun için kendilerinden daha az güçlü tanrılar yaratır ve bunları insanların başına bırakırlar. ama bu tanrıları yaratırken çok dikkat ederler ve yeni yaratılan atnrıların yüce olanlara direkt saldırmasını engelleyen kurallar koyarlar. bir süre sonra 2. tanrılar neden biz onlara hizmet ediyoruz? biz onların yerine geçip tanrı oyunu oynayalım der ve kendi güçlerini insanlar arasından seçmiş oldukları şampiyonlara verip ilk tanrıları sürgün ederler. böylece yer yüzünde tanri gibi güçlü insanlar* dolaşmaya başlar
 • luke skywalker'ın episode 6 da jabba'ya giriş hitabında sarfettiği sıfattır. hatta filmde "greetings, exalted one." * demektedir.
 • kural kitabina goz gezdirdigim kadariyla, karakterinizin birden fazla adventure'da kullanilabildigi ilginc dunya. skill agaci ise istemeden de olsa diablo 2'yi hatirlatti...
 • -biriniz bana 5. elementi söyleyin çabuk
  -tahta!
  -ne tahta mı? götünüzden element uydurmayın len!
  diyaloloğu ile başlayan oyun.
 • world of warcraft da faction reputationların en yüksek seviyesi. exalted dan önce pozitif reputationda revered , honored , friendly seviyeleri vardır
 • dungeons&dragons batının fantastik dünyası ise, exalted kesinlikle doğunun fantastik dünyasıdır.
 • kişide öyle bir yer etmek ki, iğrenç ikinci sürümü * çıktıktan sonra bile "abi peki ya exalted'ın mmorpg'si çıksa?" sorusuna "kendimi sakatlarım, evde oturmak zorunda kalır bütün gün oynarım", "amerika'da bulduğum işi o saat bırakır, hayatımı da bir çöp torbasıyla kapının önüne koyar bütün gün oynarım", "şimdiden para biriktirelim de, bütün gün online exalted oynayarak yürütebileceğimiz tek iş olan internet kafenin sermayesi çıkmaya başlasın" gibi cevapları gözünü kırpmadan verdirmek şeklinde bir oyundur.
 • öncesinde ne bilinse de üzerine ne kadar başka sistem öğrenilse de ne kadar güzel oyunlar oynansa da yerini hiç bişeyin tutmadığı kusursuzluk.