• çok detaylı analizler dışında *** başka herhangi program kullanmadan istatistiksel hesaplar yapmaya yarayan bir program.

  bütün add in lerini kullanmanın yada kullanmayı bilmenin imkansız olduğu kocaman bir program.
 • içinde araba yarışı da gizli olan bir program.
  internet explorer içinde açıp tab ile harfleri wc ye getirip rakamlarda ise 2000e gelince ve bunların kesiştiği kutucuğa tıklayınca araba yarışı çıkıyor.
  geçtiğiniz yolda da yapanların isimleri de yazmakta (hatta özgür isminde bir türk de bulunmakta)
  başta inanmadığım sonra bizzat deneyip dumur olduğum programdır.

  edit: excel 2000 ve service pack2 yüklenmemiş windows'ta oluyormuş. öncelikle excel dosyasını html olarak ve interactivity ekleyerek kaydetmek gerekiyor.
 • hesaptablosu yazilimi. sabahtan aksama kadar bilgisayar karsisinda oturup, hesap kitap yapan insanlarin eli, ayagi, herseyi. fonksiyonlarini %100 kullanmak, televizyondaki her kanali ayni anda izleyebilmek gibi imkansiz bir olaydir. bir pivot table ozelligi vardir ki, kaymakli ekmek kadayifi gibidir. kodlayanlarin elleri dert gormesin.
 • sap programcılarının* kullanıcılara dosyadan okuma & dosyaya indirme seçenekleri sunmak istediklerinde kullandıkları program... zira excel'in her kullanıcı tarafından tanınması ve çok amaçlı olarak kolayca kullanılabilmesi, ayrıca tab'larla ayrılmış text satırlarını spreadsheet formatında açabilmesi ve spreadsheet formatındaki dökümanları tab'larla ayrılmış text satırlarına dönüştürebilmesi, kendisini bu konuda neredeyse vazgeçilmez kılmaktadır...