şükela:  tümü | bugün
  • +excel biliyor musun?
    -çıkış demek işte.
  • +excel biliyor musun?
    -öxcöl bölöyör mösön
    +ekşi, ekşi. kesin ekşi bu
    -öksö, öks
    +tamam lan anladik.
    -töm
    +lan!
  • excel'i basite indirgeyenler icin komik soru. yalandan super biliyorum demeyin sakin. excel'de dunyanin amina koyarsin ulan istesen.
  • -excel biliyor musun?
    +sumif, aç parantez, bu odada;excel bilen;sayısı, kapa parantez,entır,eşitmiş; 1. oha siz excel bilmiyor musunuz?
    -öhöm, işe alındın ama bunu kimseye söyleme.
  • + excel biliyor musun?
    - asıl excel beni biliyor mu?
    + abimsin.
  • bana bir kez sorulmuş sorudur. iş görüşmesine gittim, sıra bekliyoruz. neyse sonra çağırdılar beni, dediler ki "bir önceki iş görüşmesine gelen hergele bilgisayara n ve k'lı bir şeyler yazıp format atmaya çalıştı, düzeltebilir misin?" kabul ettim tabi ama sonra excel'e bi baktım tüm hücreler dolmuş ve her hücrede "amınabilekoyuyom" yazıyor. adamlara döndüm ve çaresiz bir şekilde "bu bilgisayar ölmüş, biz buna format atalım." dedim. tamam dediler ben de format attım ve işi aldım. artık şirkette herhangi bir bilgisayar yavaşladı mı beni çağırıyorlar ben de direkt format atıyorum.

bu da böyle bir anımdır.

not : yakında bu ünümü kullanıp dükkan açacağım, altına da "format atılır 30 tl" yazacağım.
  • aslında bu sorunun cevabı ben dahil çoğu insan için "hayır"dır.

adam var makroyla tablo yapmış, koordinatları yazıyorsun, google earth için kml dosyası üretiyor. baya etiketlerini, simgelerini, koordinat sistemini vs. seçebiliyorsun.

adam var tablo yapmış, bir motorla ilgili gerekli değerleri (beygir gücü vs.) giriyorsun, uzun uzun işlemlerden geçirip o motorun kaç metrede ne kadar gürültü yaratacağını, havanın bağıl nem durumuna göre gürültünün nasıl değişeceğini grafikle falan gösteriyor.

şimdi bu adamlar da excel biliyor, 2 satır 3 sütunlu haziran ayı harcamalar ya da personel telefon numaraları tablosu yapan sen de güya excel biliyorsun...
  • +excel biliyor musun?
    -siktin formati eyledin viran
    +sen de mi eksicisin?
  • +excel biliyor musun?
    - yok calc biliyorum.

(bkz: openoffice.org) (bkz: libreoffice)