şükela:  tümü | bugün
 • excel ile ilgili aklınıza gelecek tüm sorunuza yanıt alabileceğiniz, hatta üstüne "- hacım şunu beceremedim bir el atın" dediğinizde başka yerde para ile yaptıramayacağınız excel formüllerini, makrolarını ustalıkla yapacak aşmış, hatta kafayı kırmış insanların olduğu site. son olarak yaşadığı hosting problemi nedeniyle arşivdeki tüm dosyalar gitmiş ama olsun candır, yeri geldiğinde hayat kurtarır.

  http://www.excel.web.tr/
 • sorduğunuz sorulara çok hızlı yanıt vermeleri; ilgi ve bilgi düzeyleri ile gönülleri makrolayan bir site.
 • saat 00:13 itibarıyle login olmaya kalktığımda;

  "sunucu yüklenmesi çok fazla. lütfen en az 1 dakika bekledikten sonra tekrar giriş yapmayı deneyin."

  uyarısı ile karşı karşıya kaldım. mesai saatleri içerisinde bu tür aşırı yüklenmelere alışkınız da, bu saatte biraz enteresan bir durum. ya da gerçekten çok fazla ziyaret edilen bir web sitesi*. haklı olmalarına rağmen altın üyelik zımbırtısını çıkarıp işi biraz daha ticari bir mecraya çekmeleri hoş olmasa da taktir edilesi beyinlerin üye olduğu ortamdır aynı zamanda. her daim imdadıma yetiştiler ve eminim ben üslubumu bozmadığım müddetçe de bu böyle devam edecektir.
 • müthiş bir site, lakin sorunlara karşı duruşları balık tutmayı öğretmek yerine balık tutmak şeklinde.
  ayrıca videolu anlatımları yılda 99 tl karşılığı izlenebiliyor ki makroları öğrenmenin en ucuz yolu bu olsa gerek.
 • sorularınızı anlaşılır şekilde sorduğunuzda, cevabını mutlaka alacağız site. daha önce açılmış konuları incelediğinizde işinize yaracak şeyler bulabilirsiniz.
 • en azından benim için, hiç tanımadığım insanlara yardım etmekteki amacım şudur:

  bir kullanıcı örnek bir dosya gönderiyor. sıkıntısı belli. yardım eden olmasa 5 günde ancak bitirecek işini. ona yazdığım bir vba kodu ile sorununu çözmesi 3 saniye sürüyor. insanlara yardım etmenin hazzı anlatılmaz , yaşanır.

  kaç kere "allah razı olsun senden" diye msaj aldım hatırlamıyorum. "banka hesabını söle" diye mesaj atanlarda olmadı değil. hatta ve hatta, hazırladığım raporlar ile patronun gözüne girdim, dikkat çekmeye başladım diyenlerde oldu.

  para ile eğitim verenlerin ( saygı duyuyorum, sonuçta ekmek parası kazanıyorlar) gelip bizden sitede yardım alıp, eğitimlerinde alttığı da çokça görülmüştür.

  ancak ve ancak; benim sayemde eğer 1 kişi bile mutlu olmuşsa ne mutlu bana. kendimle bu konuda gurur duyuyorum. en övündüğüm yanım bu benim.

  ufak bir anketod: bir gün birisi market devralmış. binlerce çeşit ürün var var hepsinin fiyatlarını değiştirmek istiyor. adamın elinde excel listesi
  var ama vlookup (düşeyara) formülünden bi haber olduğu için tek tek girmesi gerekiyor verileri. adam 3 gündür uğraşıyor da uğraşıyor. en sonunda canına tak etmiş, siteye sorunusu göndermiş, birde cep telefonunu bırakmış. aradım cebinden. o muhteşem saf , temiz anadolu insanı sesi kulaklarımdan çıkmıyor:

  - kardaşııım, yav marketi aldık gecem gunduzume garıştı, tek tek girmekten.
  - tama kardeşim, ben halldip atıcam dosyayı sana.

  neyse, dosyayı adama gönderdim, sonra beni tekrar aradı. adersi söyle sana bi paket göndericem . yok ne gerek var falan filan, tutturdu da tutturdu.
  iş adersimi verdim adama helalleşerek, bi yandan da şakayla karışık. o adamın bana gönderdiği afyon kaymağı gibisini ne yedim nede gördüm.
  ben bu siteden çok şey öğrendim, çok kişiyede yardım ettim. sn. yurttaş , korhan ve levent bey, orion1. çok şey öğrendim çok.

  şu lanet olası kapitalist, herşey bir fiyatınınn olduğu dünyada en ufak karşılıksız bir yardımım dokunduysa ne mutlu bana.
 • beş yılı aşkın bir sürededir forumun üyesiyim. oradan çok şey öğrendim. öğrendiklerimi sorulan sorularla paylaşmaya çalıştım. yaptığımız şeyler bizim için küçüktü belki ama karşıdaki için hayat kurtaran şeyler olabiliyor. sırf ona yardımım dokunduğu için kendimi mutlu hissettim ve en önemlisi sitenin üslûbu hiç bozulmamıştı. rahmetle andığımız mahallenindelisi'nin dediği gibi; "excel ile ilgili aklınıza gelecek tüm sorunuza yanıt alabileceğiniz..." bir site(ydi). hatta parasını vermeye gönüllü olsanız bile kolay kolay bulamayacağınız çözümler üretmiştir.

  bu altın üyelik konusu yıllardır var. fakat daha çok siteyi kullanıp, işini görenlerin yada excel öğrenmek isteyenlerin ödediği ücretti. dün foruma girdiğimde altın üyeliğin fiyatını 15 liraya çekmişler.
  fakat çok önemli bir hamle de peşinden gelmiş. altın üyelik olmadan dosya yüklemek ve indirmek mümkün değilmiş. yıllarca foruma yeni gelenlere sorularını sorarken örnek dosya eklemelerini istedik. şimdi yeni bir kullanıcı olmak için 15 lira ödemek zorunda bırakılması hoş olmadı. şu an eski üyeleri altın üye yapacaklarmış sanırım. daha net bir durum yok. öyle bir site ki bir kalemde bile silemiyorsunuz. hüseyin'in beyin bu zamana kadar gösterdiği olgunluğu tekrar gösterip yaptıkları yanlıştan döneceklerine inanıyorum.
 • dosya indirmek icin altin uyelik sarti aramasiyla, excelvba.net i bir anda opulesi forum haline getirmistir.

  ayip ayip.
 • uzun süredir üyeyim ama aktif olarak son 4 yıldır kullanıyorum. genelde soru sormak için değil sorulara cevap vermek için giriyorum. sorulara cevap verirken çok basit ya da çok karmaşık da olsa bir çok şey öğreniyorum. excelin hiç duymadığım/görmediğim/kullanmadığım özelliklerini keşfediyorum.

  altın üyelik konusu ilk başta beni de üzmüş ve kızdırmıştı. ancak sonra sağolsunlar beni destek ekibine aldılar. dosya yükleme işlemi altın üyeler dışında başka sitelere yüklenerek yapılabiliyor. buna bir engel yok.
 • en çok kullandığım sitelerden.
  o kadar çok yardımcı oldular ki excel konusunda. altın üye de oldum helali hoş olsun. bitsin bir daha olurum. saygılar sunuyorum kendilerine.