şükela:  tümü | bugün
  • hesap makineleri için de bir sürümü yapılmış harika oyun. c kaynak kodlarına da bakılabiliyor.

http://www.ticalc.org/…/articles/11/111/111074.html
  • bu mithiş oyunda gazı köklediğinizde motor hararet yapar, kenara çekip soğumasını beklerdiniz. rampalarda ise önü çok kaldırırsanız yavaşlardı. son gaz girilen rampada motoru yere paralel tutmaya çalışıp süzülmenin ise ayrı bir keyifi vardı. rampaya düzgün giremezseniz veya inişi iyi yapamazsanız taklalar atıp kenardan koşa koşa motora yeniden binerdiniz. ilerleyen bölümlerde parkur zorlaşıyordu, yolda çamur, çit mit oluyordu. bir de rakiplerin önüne kırıp onlara takla attırabiliyordunuz, onlar da size yapıyordu tabi. mavili bi rakip vardı, zordu onu geçmek.
  • gece gece şunu görüp duygulandırmıştır.

http://9gag.com/gag/216879

en son ne zaman aklıma geldi oyun hatırlamıyorum bile ama şimdi düşününce her detayı aklımdaymış. güzeldi bizim çocukluğumuz be.*
  • wii için çıkmış üç boyutlu wiiware versiyonu ile yad edilebilen şahane nintendo oyunu.
  • 1984 yapımı nintendo oyunu. bütün parkurları çılgın gibi bitirip yeni heyecanlar arayanlar için design bölümü vardı, kendi yolunuzu inşa ediyordunuz.
  • müziğini her duyduğumda duygulandığım şahane nintendo oyunu.
  • biraz nostalji yapayım dedim aslında baya yapayım dedim girdim nesbox.com'a ve küçükken oynadığım bütün oyunları indirdim. aralarında bu oyun da bulunuyordu. en sevdiğim atari oyunlarından birinin bu oyun olduğunu hatırladım. açtım ve koyuldum oynamaya ama eskisi gibi pek eğlenceli gelmedi. galiba bazı şeyler zamanında güzel...
  • sırf müziklerini duymak bile beni benden aldı. ah ah...
  • bir nintendo efsanesi. çocukluğumuzun en güzel renklerinden...

-temp sınıra dayanana kadar basardık tuşa ısrarla ve over heat uyarısı alınca da mallığımıza doymazdık.
    -motosikletlerin yanından geçerken arka tekerimizi şöyle bir salto ile ön tekerlerine çarptırıp düşürürdük.
    -3rd süresini tutturacağız diye yapmadığımız şey kalmazdı, yolu ezbere bilirdik.
    -yol üzerindeki ok işaretlerinin üzerinden geçmek temp'i sıfırlardı, bir daha köklerdik gaza.
    -engellerden temp sınıra tam dayanmak üzereyken atlayıp düştüğümüz yerdeki engebenin iniş kısmına cuk diye oturturduk motosikleti, yılan gibi giderdi yere yapışık.
    -kum engelllerine takılı kalmak adeta hayata küsmekti.
    -engebenin başlangıcında düşmek engebe bitene kadar taklalarla düşmek demekti ve ağlayacak gibi olurduk.
    -düştükten sonra adamımız kenardan paytak paytak gelirken turbo tuşa basıp "hadi çabuk lan" hangimiz dememişizdir.
    -design kısmına girip çetrefilli, saçma sapan parkurlar düzenlerdik.

ne güzel çocukmuşuz be biz. ağlamıyorum gözüme toz kaçtı.