şükela:  tümü | bugün
 • barfly'in hemen yanindaki club. ilk acildigi zamanlar dansci hatunlar, iyi muzik, saglam kalabalik vardi, en son gecen hafta gittigimizde ebru gundes cingenem filan caldigini gorduk uzaklastik hemen ortamdan. ne ortam kalmis ne muzik.
 • özellikle romatizmal ağrılar için kullanılan, güçlü bir ağrı kesici...
 • in fusio isimli bir firmanin geli$tirdigi ve siemens, panasonic gibi firmalara pazarladigi bir oyun motoru. handheld sistemlerde portable oyun yazma imkani sunuyor ama j2me'nin yayginligina ula$abilir mi, bence ula$amaz ama.. ilgilenenler icin firmanin adresi: http://www.in-fusio.com/
 • endikasyonlar : meloksikam, aşağıdaki endikasyonlarda kullanılan bir nonsteroid antienflamatuar ilaçtır: romatoid artritin semptomatik tedavisi, ağrılı osteoartritin (artroz, dejeneratif eklem hastalığı) semptomatik tedavisi
  kontrendikasyonlar : meloksikama veya ilaçtaki herhangi bir yardımcı maddeye karşı bilinen aşırı duyarlılığı (alerjisi) olanlarda kullanılmamalıdır. asetil salisilik asitle ve diğer nonsteroid antienflamatuar ilaçlarla çapraz duyarlılık olasılığı vardır. meloksikam, asetil salisilik asit veya diğer nonsteroid antienflamatuar ilaçlar verildikten sonra astım belirtileri, burun polipleri, anjiyo-ödem veya ürtiker gelişmiş olan hastalara verilmemelidir. ayrıca; aktif peptik ülserasyonda, ağır karaciğer yetmezliğinde, -diyaliz edilmeyen ağır böbrek yetmezliğinde,
  çocuklar ve 15 yaşından küçük olan adölesan çağındakilerde, gebelerde ve emziren annelerde kullanılmamalıdır.
  yan etkiler : meloksikam verilmesiyle nadiren oluşabilecek advers reaksiyonlar aşağıda belirtilmiştir:
  gastrointestinal: dispepsi, bulantı, kusma, karın ağrısı, kabızlık, bağırsaklarda aşırı gaz bulunması, ishal (%1'den daha sık), transaminazlar ve bilirübin düzeyleri gibi karaciğer fonksiyon parametrelerinde geçici anormallikler, özofajit, gastroduodenal ülser, gizli veya makroskopik gastrointestinal kanama (%0.1-1 arasında), kolit (%0.1'den daha seyrek).
  hematolojik: anemi (%1'den daha sık). kan sayımı anormallikleri ve bu arada lökosit formülü değişiklikleri, lökopeni ve trombositopeni. miyelotoksik bir ilacın ve özellikle de metotreksatın birlikte verilmesi, sitopeni gelişmesi açısından zemin hazırlayan bir faktör olarak gözükmektedir (%0.1-1 arasında).
  dermatolojik: kaşıntı, deri döküntüsü (%1'den daha sık); stomatit, ürtiker (%0.1-1 arasında); fotosensitizasyon (%0.1'den daha seyrek).
  respiratuar: aspirin veya meloksikam dahil diğer nonsteroid antienflamatuar ilaç verilen bazı hastalarda akut astım gelişebildiği bildirilmiştir (%0.1'den daha seyrek).
  merkezi sinir sistemi: sersemleme hissi, baş ağrısı (%1'den daha sık); baş dönmesi, kulak çınlaması, göz kararması (%0.1-1 arasında).
  kardiyovasküler: ödem (%1'den daha sık); kan basıncının yükselmesi, palpitasyon, deride kızarma (%0.1-1 arasında).
  ürogenital: böbrek fonksiyonu parametrelerinde anormallikler, serum kreatinin ve/veya üre düzeylerinin yükselmesi (%0.1-1 arasında).
  dozaj : romatoid artrit: günde 15 mg. terapötik cevaba göre bu doz, günde 7.5 mg'a indirilebilir. osteoartrit: günde 7.5 mg. gerektiğinde bu doz, günde 15 mg'a yükseltilebilir. advers reaksiyon (yan etki) riski yüksek olan hastalarda: tedaviye günde 7.5 miligramla başlayın. ağır böbrek yetmezliği olan diyaliz hastalarında: günlük doz 7.5 miligramı aşmamalıdır. önerilen maksimum günlük doz 15 miligramdır. çocuklarda kullanılacak dozaj henüz saptanmadığından bu ilaç yalnızca erişkinlerde kullanılmalıdır. tabletler yemeklerde, suyla veya başka bir sıvıyla yutulmalıdır.
 • (bkz: meloksikam)
 • sanovel isimli turk firmasinin urettigi, kas agrilari icin kullanilan ilac. 7.5 ve 15 miligramlik tabletler halinde satilir. tok karnina gunde bir adet kullanilir.
 • (bkz: exen istanbul)
 • dizimdeki ödem için kullandığım ama etkisini daha çok midemde hissettiğim haptır kendisi.
 • şimdiye kadar iletişime geçtiğim en ilgili yurtdışı eğitimi danışmanlığı hizmeti veren kurum. hızlılar ve özveriyle çalışıyorlar. mail kutumu şenlendirecekleri konusunda iddialılar, bakalım.

  bir yamuklarını gördüğüm gibi editleyeceğim. umarım görmem.

  edit1: ilgililer demiş miydim?
 • (bkz: exen coin)