şükela:  tümü | bugün
  • ing. varolmak, mevcut olmak - 2.yaşamak
  • http://gundem.milliyet.com.tr/…/1430821/default.htm

bizim memlekette çıkış manasına gelir.
  • son zamanların popüler "evden kaçış oyunları"ndan korku temalısı - http://www.exist.kim/
  • evden kaçış oyunu konseptini bilmeden girip bir saat boyunca güzel vakit geçirdiğim caddebostanda bulunan korku konsepti. özenerek yaptıkları belli çok emek harcanmış. daha iyi olabilirmiydi evet ama şimdilik bize yetti.
  • 5 kişilik arkadaş grubumuzla 37 dakikada şifreleri çözerek çıktığımız korku evidir. çıktığımızda rekor kırdığımızı söylemişlerdi, ancak şifresini bulduğumuz kilitlerde harcadığımız zamanı çıkarırsak yarım saate bile indirebilirdik.

bizden sonra 36 dakikayla yeni rekor gelmiş.
  • caddebostan'da yer alan evden kaçış oyunu.

kesinlikle tatmin oldum gayet eğlenceliydi. oyunları bulmacaları keyifliydi. tavsiye ediyorum.

edit: cem yılmaz ve ekürisi de teşrif etmiş.
    (bkz: #48973481)
  • caddebostan'daki korku temalı evden kaçış oyunu. yalnız tadımızı kaçıran birkaç şey oldu, onları da nacizane belirtmek istiyorum, exist ekibinin gerekli düzeltmeleri yapacağını umarak:

- oyunun zorluk seviyesi, benim gibi senelerin adventure oyuncusunu bile zorlayacak kadar yüksekti. bir de oyunun neredeyse tamamının kapkaranlık bir ortamda geçtiğini düşünürsek kısıtlı zamanda obje bulmak veya elma ile armut arasında ilişki olduğuna dair akıl yürütmek baya zorluyor.

- mekanda havalandırma adına hiçbir şey yok. şıpır şıpır terledik desem yeridir. ince giyinin (eğer kapalı ortamlar size uygun değilse bu ve bir üst maddeyi göz önünde bulundurup öyle gidin).

- oyunda elektrik gerektiren bir obje, prizden çıkardıktan sonra çarptı.

- bulmamız gereken objelerden biri, biz oyuna başlamadan önce konulması gereken yere bırakılmadığı için zaman kaybı yaşadık. bu en can sıkıcısıydı.

- çıkışta ödeme sırasında bizden 3 kişi fiyatı yerine 4 kişi fiyatı istenmesinin iyi niyetli bir hata olduğunu umuyorum.
  • korku temalı kaçış oyunu.
    müstakil bir evde, eğlenceli, az stresli, biraz zorlu 1 saat geçirmek için fena değil. konsept iyi oluşturulmuş ama bulmacalar biraz zor. geri dönmek, geçilmiş olan yerlerden başka şeyler almak biraz vakit kaybettirse de az biraz dikkatle çıkmak mümkün.