şükela:  tümü | bugün
  • sound olarak cynice birebir benzerlik gösteren hollandalı fusion grup. şu ana kadar kendi isimlerini koydukları iki parçalık bir demo yayınladılar,ki isim olarak cynic yazsalar çoğu insanın inanmasına sebep olurlardı ki gerek gitar rifflerinin alt yapısı, gerek bas gitarın aktif kullanımı (demodaki baslar programlanmış.) gereksede mekinikleştirilmiş clean vokaller ile onları cynicten farklı kılabilen hiç birşey yok. yinede buradan yanlış anlaşılmasın grup cynicin tekniğini kullanmış ama ortada herhangi bir hırsızlık yok çünkü adamlar işin altından kalkmış ve birdaha cynic gibi grup çıkmaz tezimi yerle bir etmiş.

    demoları http://www.exivious.com/ dan indirilebilir.
  • debut albümleri geçtiğimiz aylarda çıkmış olan, hollandalı fusionmetal (kendileri öyle diyor vallahi) grubu. kadrosunda cynic ve textures elemanlarını barındırmaktadır.
  • cynic hastaları için güzel bir alternatif bu.
  • yahu insan bari bi sarkiyi nispeten az aksak ritimli yapar. yok. surekli o trafige takilmis arac hissiyati... bari arada bi gaza bas arkadas. vokal eksikligini aksak ritimle kapatmak seklinde bi sart mi var nedir. sololar desen surekli efkarli. davul desen yine cis tak tak cis cibili cibili aiyyaa.
  • liminal ve exivious albümlerini yıllardır sıkılmadan dinlediğim gruptur, eski demolarından derlenmiş chrysalis albümü de kulaklık ile dinlenmeyi hakediyor.
  • post rock esintilerinin hissedilebileceği jazz metal türünde müzik icra etmiş, demo+iki albümden sonra dağılmaya karar vermiş grup. grup üyelerinin ikisinin eski cynic üyesi olması dolayısıyla ilk demoları cynic soundunda olsa da, daha sonra çıkardıkları exivious ve liminal isimli iki enstrümantal albümle kariyerlerinin doruklarına çıkmış, adeta dinleyenlere iki farklı müzik türü nasıl harmanlanıp birleştirilir öğretmeye çalışmışlar.