şükela:  tümü | bugün
  • ridley scott'ın yeni filmi. filmde christian bale, musa peygamberi canlandırıyor. ben kingsley, joel edgerton, sigourney weaver gibi başka oyuncular da var ancak onların canlandırdığı figürleri pek tanımıyorum.
  • (bkz: #44094719)
  • fragmanıyla heyecanlandıran film.
  • aralık ayında vizyona girecek olan ridley scott filmi. christian balede ki bu karizma başka kimde var bilemiyorum. adamın filmlerini izlemeye doyamıyorum, kendisini de keza öyle. yeni fragmanlar bekliyoruz.
  • peygamber temalı filmlerden gına geldi diye haykırmama sebep olacak yeni bir hz musa hikayesi. ridley scott çekiyorsa illa ki izleyeceğim ve kurgu-çekim bakımından da çok fazla tatmin de edecektir ama noah'da da gördük ki din temalı filmler seyirciyi (veyahut sadece beni bilemedim artık) oldukça rahatsız ediyor. hikayeyi video oyunu gibi efektlere boğunca güzelleştirebileceklerine inanıyor bu hollywood'cular.

bu kadar sinirlenmemin asıl nedeni, koskoca mısır imparatorluğunu bu hz musa filmleriyle sürekli itin götüne sokmaları. yahu bu mısır imparatorluğu'ndan sınırsız sayıda hikaye çıkar. bu kadar matematiğe, bilime, tıbba ve hatta tarıma insanlık için katkıda bulunmuş bir uygarlığı sürekli hollywood filmleriyle "allahsız" sıfatını hunharca gözümüze sokup, üstünden de para kazanmaktan bıkmadılar yemin ediyorum.

ridley baba sana sesleniyorum buradan. şöyle etkileyici bir mısır tarihi filmi çeksen, bizi eski çağlara götürsen, o kültürü görsel efektlerinle şölene dönüştürsen olmaz mıydı? illa para kazanacam diye "yardır musa"!

(bkz: yardır musa)
  • bu yıl beni en fazla heyecanlandıran film olduğunu söylemeliyim. ancak christian bale faktörüne rağmen bir şeylerin eksik olacağına dair bir his var içimde, umarım yanılırım.
  • ridley abimizin yeni filmi.

sevabı ile günahı ile(filmin konseptine uyduk bak kıps) başımın üstünde yeri var. bu adam haricinde tarihi film yapan pek yok son dönemlerde. en azından hem senaryoya hem aksiyona yüklenme düzleminde. haa, her ne olursa olsun piyasa filmi neticede. beklentilerimi ona göre çizdim. bir de umarım son dönemlerdeki malum akıma uymamışlardır.

doğu akdeniz ve ortadoğu temalı filmlerin kadrolusu ben kingsley de yine yerini almış.
  • eğer ki türkçe ismi olarak,göç tanrılar ve krallar olarak gelirse,bunu çeviren arkadaşa ateş etmek farz olur.belki burayı okuyordur söyliyelim,exodus=çıkış.

ikinci bir noah faciası olmayacağı kanaatindeyim.ridley beyefendinin son 10 yılda filmografisi yerlerde olduğunu düşünürsek,çıkış filmi gibi olacağıdır.