şükela:  tümü | bugün
 • seytan tarafindan ele gecirilmis bir bedenin arindirilmasi ve "kurtarilmasi islemi". her ne kadar filmden hepimiz asagi yukari biliyorsak da, gercekte varolan ve gunumuzde cok nadir yapilan bir islemdir(en son 1982 yilnda papa jean paul tarafindan bi kadina yapilmis)
  excorcism isleminin yapilmasi icun, 2 bilirkisi ve bolge muftusunun onayi lazimdir.ihtiyar heyeti de muhur bastiktan sonra islem gerceklestirilir, ve hayrettir basariya ulasilir.

  exorcist filminde izlediginiz hadiselerin tamami "bilirkisi"ler tarafindan gozlenip onaylandigina emin olunan bir dizi isaretleri icermektedir. cinsel cozutma, agizdan balcik, civi, tas cikmasi, midenin sismesi ve yazilar belirmesi hep 1950'lerde rapor edilmis gercek oldugu iddia edilen bir hikayeden alinmistir.

  simdi hadi hep beraber korkalim.
 • insan içine girmiş şeytanın sıfırlanması amacıyla kendi kendisi ile xor edilmesi işlemi
  (bkz: şeytan taşlamak)
 • a-peder bey
  b-evet kızım
  a-shey.....dun gece ichime sheytan girdi.nasıl anlatsam bilemiyorum.
  b-ohh anlat anlat zevkli oluyo
  a-peder?
  b-........(hastır!)
 • 1996 da kurulan metal muzik grubu.önceleri death metal tarzını benimsemiş ardından black metal prim yapmasıyla mı yoksa baska nedenlerden mi bilinmez black metal geçiş yapmıştır sert bi şekilde. * başarılıda oldular denebilinir en son 2000 yazinda a journey into night chasms adinda bir album cıkardılar.bu son cıkan albumlerinin dışında 2 album 1 de demolari bulunmaktadir.
 • hristiyan inanisinda seytan cikartma. topluluk karsisinda yapilan exorcism ayinleri asagidaki duayla baslar.

  glory to the holy, life-giving, and undivided trinity,
  and blessed be god’s kingdom
  now and ever, and to the ages of ages.
  amen.
 • anadoluda cin çıkarma ,okuyup üfleme adıyla bilinen,anlatılanlara göre cin musallat olan kişiden cini uzaklaştırmak veya cini yok etmek için hoca,hacı vs. dini bilgisi olduğu iddia edilen kişi tarafından gerçekleştirilen fiilin hristiyan dünyadaki adı.papa nın da exorcist yaptığı hatta yaşlandığı için son birkaç denemede başarısız olduğu söylencesi yaygındır.
 • efendim eğer hayaletlerde exorcism direnci geliştiyse kullanabileceğimiz bir ilaç da varmış; tabi en iyisi öyle olur olmaz exorcism yapmayıp hayaletlerde direnç gelişmesinin önüne geçmek.

  buyrun bu da british journal of psychiatry dergisinde konuyla ilgili çıkan yazının özeti:

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/…ract&list_uids=7994512
 • (bkz: exorcism rite)
 • şahane bi şarlatanlık örneği. bugün discoveryde izledim, öz constantine exorcism şirketinden peder ecinnili eve geliyor, elinde içi zerzevatla dolu kocaman bir çantadan "sıkı tutun la, pırakmayın" derken çeşitli boylarda üstünde isa olan haçlar çıkarıp masaya koyuyor ve beni koparıyor.abi hayaletin yada şeytanın boyuna göre mi kullanılıyor o haçlar? "olum sallanma, ordan 20 lik haçı ver, 15 lik kesmedi bunu" gibi. lan ne antin kuntin adamlar bunlar ya.