şükela:  tümü | bugün
 • netflix sagolsun izledik. adamlar almanya’dan kalkip amerika’ya geliyo, okul otobusu alip eve ceviriyo ve baslasin road trip. yanlarinda da essolessek bir kopek. guzel hayatlar.
 • iki alman sevgilinin amerika'da aldıkları eski bir okul otobüsünü karavana dönüştürüp kanada, alaska , amerika ve meksika gezisini anlatan belgesel.

  kendileri de itiraf ediyorlar . eğer almanya'dan çıkmasalardı yabancı insanlara güvenmeyi asla öğrenemeyeceklerdi. çünkü o şekilde yetiştirilmişler. olabildikçe sıcaklar, yani ellerinden ne geliyorsa artık. hani bu millet herkese soğuk ya , onun altında bir güvensizlik var. denizden de gezseler karadan da bu değişmiyor. bunu filmde itiraf ettikleri için öncelikle teşekkür ediyorum.türkçe biliyorlardır okurlar burayı *. sonra da güvenmeyi öğrenmeleri bu gezilerinin en önemli katkısı olmuş onlara.

  o köpeğe meksika'da hastalandığında birşey olmayacaktı, tabi ki uzaktan teşhis koyma gibi bir yeteneğim yok ama " köpek öleceğini anladı ,yolun sonuna geldi , o nedenle bizden kaçıyor karanlık yerlere giriyor " derken serum alan köpek bildiğin canlı canlı gözlerle kıza bakıyor , etrafı seyrediyor. bir kusma ishal ile öldürdüler köpeği. bunu da abartı kültüre bağladım. sanırım yolda amerikalılardan öğrendiler. ha o kadar yol , çok ta konforlu olmayan bir yolculuk o köpeği yorardı , yordu da. sıcak iklim de yorardı . ölüm vadisinden geçerken köpeğe sıcak için çare arıyorlar. lan meksika' ya girmek için 1200 dolar ödüyorsunuz, para sıkıntınız yok gibi , bir klima taktırsanıza otobüse ,herşey çözülürdü.

  güzel belgesel film. 10 \ 7.5
 • zaman öldürmek için izlenebilecek keyifli bir yol belgelesi.

  --- spoiler ---

  fakat gezginlerimiz biraz şımarıklar. sen otobüsü yapmak için 90 gün abd vizeni bitir. sonra kanada'ya geç. oradan alaska'ya geçerken, adamlar sana acıyıp 8 haftalık bir vize daha versin. sonra amerika'ya tekrar girmeye çalış.

  vizede sorun çıkınca da kamera karşısına geçip ağladılar, yok ülkenizi istemiyoruz vs.

  eve dönüş için köpek de bahaneleri oldu gibi.

  bu arada o 1300 dolar, sanırım peso idi. işareti dolar ile aynıymış öyle dediler.

  --- spoiler ---