şükela:  tümü | bugün
 • %2 ve %4 oranlarında hidrokinon içeren versiyonları eczanelerde bulunabilen, bu hidrokinon denilen maddenin daha yüksek konsantrasyonları da yasakmış galiba.yılan derisi gibi deri soydurur.
 • lekelere karşı acayip etkili bir krem. 3 kere sürdükten sonra yüzdeki lekelerin bile renginin açıldığı görülebilir. yalnız ne yazık ki kızarıklık ve soyulma yapıyor. pancar gibi bir suratla gezmeyi göze alacaksanız ya da ben fondöten sürer kamufle ederim diyorsanız hemen deneyin gerçekten mucizevi bir şey.
 • bir hafta kızarık ve soyulmuş suratla gezmeyi göze alan leke muzdaribi bünyeler bu kremi koşarak almalı.

  şurda deneyim,teferruat vs. var.
 • lütfen, ama lütfen diyorum sakın, %4 olanını (diğerini bilemem), gece bile olsa suratınıza fazla fazla sürmeyin. yoksa yüzünüzün orta yerinde -ciddi anlamda- bir kimyasal yanığa sahip olup, ne yapsam diye kara kara düşünürsünüz.
 • yasaklanacağı kulaktan kulağa yayılan ancak bunu doğrulayabilecek sağlam bir kaynak bulunamayan leke açıcı krem. içinde çok zararlı maddeler varmış diyorlar. doğruluğu tartışılır tabi...
  ancak su götürmez bir gerçek var ki, o da lekeleri en iyi açan krem olduğu. sivilce lekelerinde %50 oranında etkili iken, güneş lekesi ve çillerde % 90lara kadar çıkabiliyor bu oran. hatta bazı lekeleri %100 geçirdiği de tarafımdan görülmüştür. etki alanlarından bir tanesi de ağda sonrası oluşan lekeler. hatta kadınların meşhur sorunu olan koltuk altı kararması...

  kremi 12 saat arayla cildinize, daha doğrusu cildinizde leke olan yerlere ince bir tabaka halinde sürüyorsunuz. zaten cilt yaklaşık yarım saat içinde kremi emmiş oluyor. leke olmayan yerlere sürmek o bölgenin de rengini açacağı için istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. yazın kullanmak için uygun değil maalesef. yazın kullanmak zorunda kalırsanız 30 faktör üstü bir güneş kremini yanınızdan ayırmayın. giden lekeler fazlasıyla geri dönsün istemeyiz di mi? yine 12 saat arayla kremi sürdüğünüz bölgeleri iyi bir nemlendirici kremle nemlendirmeniz gerekiyor. yoksa gerim gerim gerilen cilt ince kırışıklar üretebiliyor.

  kremi sürdüğünüz ilk 4-5 gün yüzünüz adeta domates rengini alıyor. makyajsız insan içine çıkacak haliniz kalmıyor. 4-5 günün sonunda kızarıklık tamamen ortadan kayboluyor, geriye soyulmaya başlayan bir cilt kalıyor. bu soyulma yaklaşık 10-15 gün sürüyor. bu süre sonunda lekeler %50-60 oranında açılmış oluyor.
  istediğiniz sonuca ulaşana kadar kremi 2 ay süreyle kullanabilirsiniz. 2 ay sonunda hala bir sonuç alamadıysanız kullanmayı bırakmanız gerekir. kızarıklıktan ve soyulmadan korkmayın ama yanma, batma gibi sorunlar oluştuğu an kullanmayı bırakın. zararlı çıkarsınız.

  her şeye rağmen siz yine de doktorunuza danışmadan hiçbir ilacı, kremi kullanmayın. bunlar sadece benim kişisel tecrübelerim. herkeste aynı etkiyi göstermesini beklemek saçmalık olur ama denemekten de zarar gelmez.
 • leş gibi kokan krem. epey leş gibi ama günlerdir yıkanmamış gibi kokutur insanı.
 • yüzümdeki lekeleri bir hafta içinde yok eden mucizevi merhem.*
  ilk günler sürdüğünüz bölgeler kızarıyor böyle bildiğiniz domates gibi geziyorsunuz. sonrasında soyulmaya başlıyorsunuz, zamanla kızarıklık ve soyulma olayı bitiyor. bu ürünü kullanırken güneş koruyucu krem sürmeyi ihmal etmemek gerek sanıyorum* en azından ben öyle yaptım riske girmemek için. zaten ultraviyole koruyuculu kremi her zaman kullanmak gerekirmiş, özellikle bol güneşli bir memlekette yaşıyorsanız.
  neyse, bir ayı geçkin bir süredir her akşam sürünüyorum. lekeler geçti geçmesine ama henüz bırakmak için erken gibi geliyor. yarısından çoğu duruyor zaten yazık ziyan olmasın.*
  tişikkirlir ixpigmint.
  edit: sanırsam güneşe hazırlıksız çıktım diye lekenin birazı geri geldi. kullanıcılara aman dikkat diyorum.
 • güneş lekelerine karşı doktorların da önerdiği ve reçeteye yazdıkları bir kremdir. çok etkili olduğu söylenmektedir. ben de bugün itibariyle kullanmaya başladım. sonuçları yazarım.
 • ne güzel beyazlattı cildimi ya da aman ziyan olmasın diye kesinlikle sürekli kullanmamanız gereken, hidrokinon içeren krem. sürekli kullanımda ochronosis denen ve tedavisi mümkün olmayan gri/siyah görünümlü lekelere yol açar. doktorunuza danışmadan aman diyim kullanmayın.
 • herşey yalan expigment gerçek. yalnız günde 2 3 kez sürerseniz tahriş eder. %4lük olanı akşamları günde 1 kez güneşe maruz kalmadan kullanmak en güzeli. çamaşır suyu gibi mübarek.