şükela:  tümü | bugün
  • %2 ve %4 oranlarında hidrokinon içeren versiyonları eczanelerde bulunabilen, bu hidrokinon denilen maddenin daha yüksek konsantrasyonları da yasakmış galiba.yılan derisi gibi deri soydurur.
  • lekelere karşı acayip etkili bir krem. 3 kere sürdükten sonra yüzdeki lekelerin bile renginin açıldığı görülebilir. yalnız ne yazık ki kızarıklık ve soyulma yapıyor. pancar gibi bir suratla gezmeyi göze alacaksanız ya da ben fondöten sürer kamufle ederim diyorsanız hemen deneyin gerçekten mucizevi bir şey.
  • bir hafta kızarık ve soyulmuş suratla gezmeyi göze alan leke muzdaribi bünyeler bu kremi koşarak almalı.

şurda deneyim,teferruat vs. var.
  • lütfen, ama lütfen diyorum sakın, %4 olanını (diğerini bilemem), gece bile olsa suratınıza fazla fazla sürmeyin. yoksa yüzünüzün orta yerinde -ciddi anlamda- bir kimyasal yanığa sahip olup, ne yapsam diye kara kara düşünürsünüz.
  • leş gibi kokan krem. epey leş gibi ama günlerdir yıkanmamış gibi kokutur insanı.
  • yüzümdeki lekeleri bir hafta içinde yok eden mucizevi merhem.*
    ilk günler sürdüğünüz bölgeler kızarıyor böyle bildiğiniz domates gibi geziyorsunuz. sonrasında soyulmaya başlıyorsunuz, zamanla kızarıklık ve soyulma olayı bitiyor. bu ürünü kullanırken güneş koruyucu krem sürmeyi ihmal etmemek gerek sanıyorum* en azından ben öyle yaptım riske girmemek için. zaten ultraviyole koruyuculu kremi her zaman kullanmak gerekirmiş, özellikle bol güneşli bir memlekette yaşıyorsanız.
    neyse, bir ayı geçkin bir süredir her akşam sürünüyorum. lekeler geçti geçmesine ama henüz bırakmak için erken gibi geliyor. yarısından çoğu duruyor zaten yazık ziyan olmasın.*
    tişikkirlir ixpigmint.
    edit: sanırsam güneşe hazırlıksız çıktım diye lekenin birazı geri geldi. kullanıcılara aman dikkat diyorum.
  • güneş lekelerine karşı doktorların da önerdiği ve reçeteye yazdıkları bir kremdir. çok etkili olduğu söylenmektedir. ben de bugün itibariyle kullanmaya başladım. sonuçları yazarım.
  • ne güzel beyazlattı cildimi ya da aman ziyan olmasın diye kesinlikle sürekli kullanmamanız gereken, hidrokinon içeren krem. sürekli kullanımda ochronosis denen ve tedavisi mümkün olmayan gri/siyah görünümlü lekelere yol açar. doktorunuza danışmadan aman diyim kullanmayın.
  • herşey yalan expigment gerçek. yalnız günde 2 3 kez sürerseniz tahriş eder. %4lük olanı akşamları günde 1 kez güneşe maruz kalmadan kullanmak en güzeli. çamaşır suyu gibi mübarek.
  • ben doktordan aldığım gibi kullandım kremi hiç buraya bakmadım ama okuduklarım biraz gözümü korkuttu bu yüzden kritik bir şey soracağım; gaza gelip iz olan yerin etrafına da sürmüşüm(hem de kalp şeklinde?) dün gece, sabah bi kalktım kızarmışım şimdi sadece izin olduğu yere sürsem etrafındaki kızarıklık tekrar uygulamadığım için geçer mi sizce? lütfen geçsin çünkü yoksa yüz nakli için bütün iç organlarımdan vazgeçmiş durumdayım piyasa değerlerini araştırmaya başlayacağım