şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insanlari belli bir havuzda toplayan, havuzdan secildikten sonra 6 ay icinde gocmenligi almalarina imkan veren kanada'nin yeni gocmenlik secim sistemi.

  dogrudur, 6 ay icinde gocmenligi verir. ancak o 6 aylik surece girecek surec ne kadardir bilinmemektedir yeni basvuranlar icin. kimi 2 haftada havuzdan cikarken kimi 2 sene bekleyecek gibi.
 • buradan bulunan işleri çok merak ediyorum...
  tıpkı avusturalya'nın skillselecti gibi...
 • su anki arkadaslardan duyduklarim.
  -havuzda denildigi gibi herkesin puanlandiriliyor. en once en yuksek puan alanlardan baslayip size basvurma hakki veriyorlar. sanirim 1200 lerden basliyorlar, eger yeteri kadar o puanda alan yoksa daha az puan almislara sira geliyor. bu sene 600 lara kadar dusmus puanlar ama orda kalmis.
  -burda en onemli sey su: eger labor market opinion'li bir isiniz varsa direkt 600 paun eklyorlar, yuzde doksan davetiye aliyorsunuz. zira 400 lerde olan puaniniz bunun sayesinde 1000 lere sicriyor. ama yoksa bekle babam bekleymis.
 • son havuzda taban puan 450'lere kadar gerilemişti ki durdular. iki aydır ses seda yok.
 • dun 470 ile cagrilan bir arkadasim oldu, 450'lere sira geliyor gibi.
 • hâl-i hazırda çalışma izni olmayan bir adayı işe kabul edecek, kriterleri sağlayan bir şirketin, adayı işe alabilmesi için edinmesi şart ve oldukça zor olan 'labour market opinion' degil; 'labour market impact assessment'* belgesi ile adayın şansını çokça arttıran, ama yine de yerini garantilemeyen, kanada'nın yeni göçmenlik sistemidir.

  'labour market opinion' nedir amk?!
 • olur da ontario eyaletine provincial nominee programından başvuracak olan varsa, bilgisine: 3 haziran 2015'ten itibaren yapılan değişiklikle birlikte, ontario'ya yapılan tüm göçmenlik başvuru evrakları yalnızca association of translators and interpreters of ontario* tarafından çevrilebilecek. şayet bu programdan başvuru yapacaksanız ve bir danışman ile çalışıyorsanız, danışmanınızın bu bilgiden haberdar olduğundan emin olun. zira hükümete bağlı, resmî ehliyeti bulunan her danışman bu gibi değişiklikler konusunda kamuoyundan bile önce bilgilendirilir. sizin dosyanızı hazırlayan kişi ya da kurumun bu değişiklikten haberi yoksa, ortalıkta mantar gibi çoğalan dolandırıcılardan birinin eline düşmüşsünüz demektir. bu durumda kalırsanız hemen danışmanlığınızı yapan kişinin/kurum bazında yetkilinin ehliyetini ve dahi referanslarını sorgulayın. zira maalesef yetki sahibi olup yine de insanları dolandıran, hayal tacirliği yapan çok insan mevcut...

  bu duyuruyu bu başlık altında yapıyorum, çünkü provincial nominee programları express entry sistemiyle başvuru kabul eden programlar. ilgilenenlere duyurulur...
 • an itibariyle puanim yetmediginden dolayi basvurumu yenilemeyecegim ve havuzdan cekilecegim gocmenlik sistemin adi.