şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: dışavurum)
 • (bkz: expression editor)
  artık animasyon programların expression editörler çoğalmış, daha dinamik ve gerçekçi animasyonlar yapılabilmektedir.
 • güney kore'de 1999 yılında kurulmuş, korede şimdiye kadar ki en büyük başarıyı elde etmiş breakdance grubu.
  2002 yılında boty de eşine rastlanmaz bir kareografi sergileyerek dereceye girmiş ve finalde fransaya karşı savaşıp, dünya birincisi olmuştur.
  para, şan ve şöhret expressiona yaramamış ve takım ikiye bölünmüştür. en iyiler hells angels grubunu kurmuşlardır.ama expressionun kurucusu woo sung yılmamış* ve gidenlerin yerine yeni dansçılar yetiştirmiştir.
  2003 yılında yine boty de süper bir kareografi daha sergileyen expression, tekrar dereceye girerek finalde yine fransa ile karşılaşır. bu kez daha güçlü bir fransız ekibiyle karşılaşan expression, 2. olur. yeni yetişen elemanlar da bütün dünyanın tanınan dansçıları arasına girer. ama ne olduysa ,ünlendikten sonra olur ve expression ikinci kez ayrılık noktasına gider. hemde bu kez arkada sadece 3 - 4 kişi bırakarak.* grubun tümüne yakını maximum adlı yeni bir grupta toplanırlar. woo sung ın işi bu kez gerçekten çok zordur. expression bünyesinde yeni dansçılar yetiştirir. ama bu seneki boty ye katılmak için çok geç kalınmışır. bu sene bir kareografi hazırlanamamıştır. bu sene expresionun yerine gambler grubu boty de koreyi temsil edecek. umarım expression kısa bir sürede kendini toparlar ve eski başarılarını tekrar eder.
  resmi websiteleri için
  http://www.bboymaster.com/
 • ingilizce, fransızca deyim
 • (bkz: ifade)
 • bir css zamazingosu. bildigin javascript dil kullaniliyor. ornegin goruntulenen ekran cozunurlugunde dikey yukseklik alinir (document.body.clientheight). cikan sonuctan elementimizin yuksekligi cikarilip ikiye bolunur ve margin-top olarak atanir. bu sekilde elementimiz;
  style tag in icinde ya da css dosyasinda, script tag inde ya da js dosyasinda degil, ekrana dik ortalanmi$ olur. sorunlu muyuz? evet.
 • john coltrane’in hayattayken stüdyo kaydıyla çıkardığı son albümüdür.
  bu albümün kayıtları, 1967 yılının şubat 15 ve mart 17 günlerinde iki defada stüdyoda gerçekleştirilmiş; albümde arkasında kendisine eşlik edenler ise, coltrane’i neredeyse ölene kadar ayakta tutan ve yaratıcılığının bütün –şimdilik sadece ortaya çıkanlarını- ürünlerinin bize ulaşmasını sağlayan eşi alice coltrane (piyano) ile jimmy garrison (bass) ve rashied ali (davul) vardır.
  albümde yer alan parçalar ise şöyledir: “ogunde”, “offering”, “to be”, “expression”, “number one”
 • javascriptten çok çok daha yavaş çalışır. sayfa yüklenirken, scroll hareket ederken, hatta mouse hareketlerinde bile aslında bir event çalıştırır. css expression yerine harici bir script dosyasında document.ready'ye bir method yazmak tavsiye edilebilir.
 • ing. anlatım, ifade. [isim]
  expression kelimesi ingilizce'de çok kullanılan kelimeler arasındadır. ancak isim *olmasına dikkat edilmelidir.
  ifade etmek anlamı ise cümlede phrase kelimesi ile sağlanabilir.